Start - Aktualności
Aktualności

PRZYPOMINAMY, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Pol Śl 226/2020
"Przypomina się, że zgodnie z § 31 ust. 4 i 7 Regulaminu studiów:
1) w przypadku choroby lub innego zdarzenia losowego student usprawiedliwia swoją nieobecność na pierwszych zajęciach po powrocie na Uczelnię,

CUCEE International Lecture Series 2021
W imieniu koordynatorów sieci CUCEE (http://e-cucee.eu/) serdecznie zapraszam studentów, wykładowców oraz inne zainteresowane osoby na cykl wykładów online dotyczących różnych zagadnień elektrotechniki.

Cykl wykładów dla studentów i doktorantów dotyczących tematyki ochrony klimatu i środowiska
Czujesz pociąg do energetyki? Tam, gdzie inni widzą problem, ty widzisz wyzwanie?
Chcesz sprawdzić swoje umiejętności inżynierskie i powalczyć o nagrody finansowe?
Weź udział w Konkursie Zielona EnerGRA, organizowanym przez PKP Energetyka.

Konkurs „PKP Energetyka” dla studentów
Czujesz pociąg do energetyki? Tam, gdzie inni widzą problem, ty widzisz wyzwanie?
Chcesz sprawdzić swoje umiejętności inżynierskie i powalczyć o nagrody finansowe?
Weź udział w Konkursie Zielona EnerGRA, organizowanym przez PKP Energetyka.

Profesor Paweł Karasiński laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020
Z dumą informujemy, że dr hab. inż. Paweł Karasiński prof. PŚ z Katedry Optoelektroniki Wydziału Elektrycznego został Laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii: „Naukowiec przyszłości: za realizację projektów pt. „Opracowanie planarnych światłowodowych przetworników fazowych z rezonatorami pierścieniowymi do zastosowań w spektroskopii pola zanikającego” oraz „Innowacyjny fotoniczny system pomiarowy do zastosowań biomedycznych”.

Profesorowie naszego Wydziału w rankingu TOP 2% Najlepszych Naukowców na Świecie
Z dumą informujemy, że w prestiżowym rankingu TOP 2% Najlepszych Naukowców na Świecie (The World’s Top 2% Scientists) znalazło się dwóch profesorów z Wydziału Elektrycznego: prof. dr hab. inż. Tadeusz Pustelny oraz dr hab. inż. Paweł Karasiński, prof. PŚ. – obaj z Katedry Optoelektroniki.

Naukowcy Wydziału w Polskiej Akademii Nauk
Z dumą informujemy, że Komitet Elektrotechniki Polskiej Akademii Nauk powołał 25 listopada br. dr. hab. inż. Zbigniewa Kaczmarczyka, prof. PŚ, dr. hab. inż. Romana Kroka, prof. PŚ oraz dr. hab. inż. Mariusza Stępnia, prof. PŚ na Członków Stowarzyszonych do Sekcji Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego, Sekcji Maszyn Elektrycznych i Transformatorów oraz Sekcji Materiałów i Technologii Elektrotechnicznych na kadencję 2020-2023.

Konkurs dla doktoranta przy projekcie finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki
Uprzejmie informujemy o ogłoszenie konkursu dla doktoranta w projekcie „Opracowanie planarnych światłowodowych przetworników fazowych z rezonatorami pierścieniowymi do zastosowań w spektroskopii pola zanikającego” finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki.

Rywalizację software house'ów czas zacząć! 10 darmowych biletów dla dwóch drużyn z Politechniki Śląskiej!!!
Hackathon AI/ML 2020, który odbędzie się w piątek 13-15.11. zbliża się wielkimi krokami!
Przyjdź, zakodź, nawiąż nowe znajomości i pokaż reszcie, że to Twój SH jest #number1 w Polsce.
Chcemy przesłać Ci podstawowe, ważne informacje organizacyjne, dzięki którym z łatwością odnajdziesz się na każdym etapie naszego wydarzenia oraz przygotujesz się do wystąpienia live, co przyda się szczególnie, gdy zdecydujesz się wziąć w nim udział ze swoim teamem i wygrać główną nagrodę 10.000 PLN.

HR-owy listopad z Amazon
Jesteś studentem ostatnich lat studiów? Może jesteś świeżo upieczonym absolwentem?
Amazon Campus Team zaprasza Cię na sesję, z której dowiesz się jak wygląda praca w naszych Centrach Operacji.
Opowiemy o rolach dla studentów i absolwentów, o technikach rekrutacyjnych oraz o przygotowaniu do rozmowy rekrutacyjnej.
Rejestracja: https://hr-owylistopadzamazon.splashthat.com/

Nagroda Siemensa dla naszego doktoranta
Doktorant Politechniki Śląskiej i pracownik Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL mgr inż. Piotr Dukalski został laureatem XXV Konkursu o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych. Nagroda badawcza została przyznana za pracę pod tytułem: „Silnik do zabudowy w kołach samochodów elektrycznych o zwiększonej gęstości mocy” wykonaną przez zespół w składzie: mgr inż. Piotr Dukalski (kierownik projektu, konstruktor - elektryk), dr inż. Bartłomiej Będkowski, dr inż. Tomasz Wolnik oraz mgr inż. Tomasz Jarek. Promotorem doktoratu wdrożeniowego realizowanego na Politechnice Śląskiej przy współpracy z Ł-KOMEL związanego z tematyką nagrodzonej pracy jest dr hab. inż. Roman Krok, prof. PŚ z Instytutu Elektrotechniki i Informatyki Wydziału Elektrycznego.

Noc Naukowców 2020
W dniu 10 października odbyła się kolejna edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, która w tym roku miała formę zdalną zrealizowaną z wykorzystaniem platformy Zoom oraz oficjalnego kanału Politechniki Śląskiej w serwisie YouTube. Pracownicy naszej Katedry byli współorganizatorami trzech wydarzeń w ramach tegorocznej imprezy.

Dwa wyróżnienia i Złoty Medal IEEE dla profesora Mariana Kampika
Z dumą informujemy, iż Dziekan Wydziału Elektrycznego, prof. dr hab. inż. Marian Kampik, otrzymał dwa wyróżnienia i Złoty Medal prestiżowej organizacji Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) za aktywność publikacyjną w czasopiśmie „Transactions on Instrumentation and Measurement” w okresie ostatnich siedmiu lat.

Konkurs MON na prace inżynierskie, dyplomowe i doktorskie
Minister Obrony Narodowej ogłasza konkurs na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą technologii, technikom oraz inżynierii kosmicznej i satelitarnej oraz systemom autonomicznym.

Nominacja dla doktoranta Wydziału Elektrycznego
Doktorant Politechniki Śląskiej i pracownik Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL mgr inż. Piotr Dukalski, otrzymał nominację do nagrody „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju”. Promotorem doktoratu wdrożeniowego jest dr hab. inż. Roman Krok, prof. PŚ.

52 Międzyuczelniana Konferencja Metrologów
W dniach 7 do 9 września 2020 roku w Podlesicach koło Zawiercia odbyła się w 52 Międzyuczelniana Konferencja Metrologów. Jest to konferencja cykliczna, tradycyjnie organizowana przez ośrodki akademickie, a jej celem jest integracja środowisk metrologicznych. W tym roku zadanie to przypadło wspólnie Katedrze Metrologii, Elektroniki i Automatyki Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej i Oddziałowi Gliwickiemu Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Uczestnikami byli zarówno pracownicy ośrodków akademickich, instytucji zajmujących się metrologią, jak i przedstawiciele przemysłu. Ze względu na panującą epidemię umożliwiono również udział w konferencji w sposób zdalny.