A A+ A++

Osiedle Studenckie

Miasteczko akademickie Politechniki Śląskiej jest jednym z większych w Polsce. Od lat dokładamy wszelkich starań, aby ulepszyć jego infrastrukturę. Uczelnia dysponuje atrakcyjną bazą mieszkaniową na terenie wszystkich swoich kampusów. W Gliwicach znajduje się 11 domów studenckich. Po jednym akademiku mają katowicki i zabrzański kampus. W sumie domów studenta posiada blisko 3 tys. miejsc noclegowych w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych,  o zróżnicowanym standardzie.

W Gliwicach wszystkie budynki położone w dzielnicy akademickiej są obiektami, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne, znajdują się tam także akademiki, siedziby organizacji studenckich, kluby studenckie oraz bogato wyposażona baza sportowa. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przychodnia oraz duża stołówka. W każdym z akademików jest m.in. sala TV, siłownia i sala do tenisa stołowego, pralnice. Do każdego z budynków jest doprowadzone łącze światłowodowe. W każdym z nich istnieje lokalna sieć komputerowa z dostępem do Internetu, dostępna dla wszystkich mieszkańców. Na osiedlu studenckim znajdują się boiska sportowe, parkingi, miejsca  do rekreacji, rozrywki i wypoczynku a do terenów miasteczka przylegają obiekty Ośrodka Sportu: dwie hale sportowe, korty tenisowe, lodowisko.

Teren Osiedla Studenckiego Politechniki Śląskiej łącznie z akademikami w Zabrzu i w Katowicach z dniem 10.07.2020 został objęty monitoringiem zewnętrznym.

W akademikach swoje siedziby mają:

Stołówki

Stołówka Studencka, ul. Łużycka 24, tel. 32 237-23-47
- serwuje śniadania, obiady, kolacje i jest czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 21.00
a w soboty i w niedziele w godz. 11.00 - 18.00

Dom Asystenta
Młodzi pracownicy naukowi oraz doktoranci mogą skorzystać z zakwaterowania w Domu Asystenta zlokalizowanym przy ul. Kochanowskiego 35, tel. 32 237-24-68

Administracja Osiedla Studenckiego mieści się w Domu Studenckim „Karlik” cz. A przy ul. Kujawskiej 10, 44-100 Gliwice
tel. +4832 237-26-97; +4832 237-15- 85.

Informacji o wolnych miejscach w akademikach dla rezerwacji doraźnych jak i dotyczących zakwaterowania studentów udzielają kierowniczki w poszczególnych akademikach w godz. 7-15.

Eureca-PRO logo

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie