A A+ A++

Osiedle Studenckie

Miasteczko akademickie Politechniki Śląskiej jest jednym z większych w Polsce. Od lat dokładamy wszelkich starań, aby ulepszyć jego infrastrukturę. Uczelnia dysponuje atrakcyjną bazą mieszkaniową na terenie wszystkich swoich kampusów. W Gliwicach znajduje się 11 domów studenckich. Po jednym akademiku mają katowicki i zabrzański kampus. W sumie domów studenta posiada blisko 3 tys. miejsc noclegowych w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych,  o zróżnicowanym standardzie.

W Gliwicach wszystkie budynki położone w dzielnicy akademickiej są obiektami, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne, znajdują się tam także akademiki, siedziby organizacji studenckich, kluby studenckie oraz bogato wyposażona baza sportowa. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przychodnia oraz duża stołówka. W każdym z akademików jest m.in. sala TV, siłownia i sala do tenisa stołowego, pralnice. Do każdego z budynków jest doprowadzone łącze światłowodowe. W każdym z nich istnieje lokalna sieć komputerowa z dostępem do Internetu, dostępna dla wszystkich mieszkańców. Na osiedlu studenckim znajdują się boiska sportowe, parkingi, miejsca  do rekreacji, rozrywki i wypoczynku a do terenów miasteczka przylegają obiekty Ośrodka Sportu: dwie hale sportowe, korty tenisowe, lodowisko.

Teren Osiedla Studenckiego Politechniki Śląskiej łącznie z akademikami w Zabrzu i w Katowicach z dniem 10.07.2020 został objęty monitoringiem zewnętrznym.

Pobierz Informacje dla studentów I roku (październik) i II stopnia (marzec)

Pobierz Regulamin Mieszkańca Domu Studenckiego Politechniki Śląskiej

Regulations for Residents of Student Dormitory of the Silesian University of Technology

Pobierz Regulamin Sieci Komputerowej Politechniki Śląskiej

Karty obiegowe można załatwić online, adres: marta.olejnik@polsl.pl    

Informacje o wysokości opłat za miejsce w domu studenckim:

W akademikach swoje siedziby mają:

Stołówki

Stołówka Studencka, ul. Łużycka 24, tel. 32 237-23-47
- serwuje śniadania, obiady, kolacje i jest czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 21.00
a w soboty i w niedziele w godz. 11.00 - 18.00

Dom Asystenta
Młodzi pracownicy naukowi oraz doktoranci mogą skorzystać z zakwaterowania w Domu Asystenta zlokalizowanym przy ul. Kochanowskiego 35, tel. 32 237-24-68

Administracja Osiedla Studenckiego mieści się w Domu Studenckim „Karlik” cz. A przy ul. Kujawskiej 10, 44-100 Gliwice
tel. +4832 237-26-97; +4832 237-15- 85.

Informacji o wolnych miejscach w akademikach dla rezerwacji doraźnych jak i dotyczących zakwaterowania studentów udzielają kierowniczki w poszczególnych akademikach w godz. 7-15.

Eureca-PRO logo

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie