Przeskocz do głównej zawartości

Logo Politechniki Śląskiej
Jednostki
Centrum Wyszukiwania

Politechnika Śląska > Wydziały > Wydział Organizacji i Zarządzania > Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania > 10.07.2020 - Spotkanie partnerów realizujących projekt naukowo – badawczy „Optymalizacja funkcji inteligentnej przestrzeni miejskiej i zarządzania takimi funkcjami na przykładzie dzielnicy Nowy Wełnowiec w Katowicach”.

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania: 10.07.2020 - Spotkanie partnerów realizujących projekt naukowo – badawczy „Optymalizacja funkcji inteligentnej przestrzeni miejskiej i zarządzania takimi funkcjami na przykładzie dzielnicy Nowy Wełnowiec w Katowicach”.

Tytuł

Treść

W dniu 10.07.2020r. na wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej odbyło się spotkanie partnerów realizujących projekt naukowo – badawczy „Optymalizacja funkcji inteligentnej przestrzeni miejskiej i zarządzania takimi funkcjami na przykładzie dzielnicy Nowy Wełnowiec w Katowicach”.

Nowa dzielnica, która ma powstać na północy Katowic będzie miejscem otwartym, zaplanowanym w sposób zrównoważony, w którym ruch samochodów zostanie usunięty z przestrzeni publicznej. Nowy Wełnowiec ma kłaść duży nacisk na ekologię. Powstaną tam mieszkania, biura, restauracje czy instytucje kultury i edukacji. Planowane jest ok. 270 tys. metrów kwadratowych naziemnej powierzchni użytkowej, w tym największą część zajmą mieszkania. Pozostała powierzchnia zostanie przeznaczona na biura, edukację, gastronomię, handel, usługi i kulturę. Aż 56 proc. powierzchni będą stanowiły tereny zielone.

Nowy Wełnowiec w liczbach:

• 447. 000 m kw. całkowitej powierzchni
  • ok. 270.000 m kw. naziemnej powierzchni użytkowej, w tym:
  • 57 proc. - mieszkania
  • 17 proc. – edukacja, kultura, rekreacja, wypoczynek
  • 15 proc. - gastronomia i usługi
  • 11 proc. - biura
  • 5 635 podziemnych miejsc parkingowych
  • 3 169 mieszkań/pokoi w hotelach i akademikach
  • 56 proc. powierzchni całej inwestycji - park i założenia zielone, skwery, place
  • obszar parku centralnego – ponad 4 ha:
  • tereny zieleni – w tym łąki kwietne, trawniki, strefy “leśne”, rabaty
  • strefy wody – zbiorniki otwarte, kanały, oczka wodne
  • nawierzchnie – plac, ścieżki, tereny utwardzone (w tym ścieżki parkowe półprzepuszczalne)
  • Liczba etapów: 7

Inwestycją zarządza Eko-Bryza, a za jej kierowanie odpowiada Piotr Uszok, czyli dawny prezydent miasta. Lidera wspomogą eksperci z Politechniki Śląskiej.

Wygasa

Jednostka

ROZ

ObrazekWybieralny