Klasa patronacka o profilu politechniczno-lingwistycznym powstanie w I Liceum Ogólnokształcącym w Świętochłowicach dzięki współpracy z Politechniką Śląską

Otwarta głowa, chęć i marzenia – to zdaniem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka – predyspozycje, jakie powinni posiadać kandydaci do klasy o profilu politechniczno-lingwistycznym. Ta powstanie w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach. Wszystko za sprawą podpisanej w piątek 16 kwietnia 2021 r. umowy o współpracy pomiędzy szkołą, Miastem Świętochłowice i Politechniką Śląską.

Porozumienie z ramienia Uczelni podpisał Jego Magnificencja Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. Swój podpis złożył także prezydent Świętochłowic – Daniel Beger oraz dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach – Mariusz Szeremeta.

Więcej informacji...