na zdjęciu uczestnicy turnieju na schodach zabytkowego budynku
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 18.03.2024

Student Politechniki Śląskiej zwycięzcą Turnieju Wiedzy Górniczej

W lutym 2024 roku w Krakowie odbył się XVIII Turniej Wiedzy Górniczej, w ramach Szkoły Eksploatacji Podziemnej. Do rywalizacji stanęło dziewięciu studentów z trzech polskich uczelni kształcących się na kierunkach górniczych: Politechniki Śląskiej, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Górniczo Hutniczej. Najlepszy okazał się Mateusz Pawlik, student Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej.

W konkursie Politechnikę Śląską reprezentowało trzech studentów z Katedry Geoinżynierii i Eksploatacji Surowców, a zarazem członków Studenckiego Koła Naukowego ,,BEZPIECZNA ŚCIANA’’. Nasi studenci wykazali się wiedzą na najwyższym poziomie. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Pawlik. Opiekunami naukowo – dydaktycznymi studentów biorących udział w turnieju byli: dr inż. Aneta Grodzicka oraz dr hab. inż. Jan Kania. Nie jest to jedyny sukces studentów Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej w tym konkursie. W odbywającym się co roku, w ramach Szkoły Eksploatacji Podziemnej, turnieju przez ostatnie lata nasi studenci plasowali się zawsze w pierwszej trójce.

Więcej informacji na stronie: XVIII TURNIEJ WIEDZY GÓRNICZEJ – SEP 2024, Kraków, 26 lutego 2024 r. | Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej (polsl.pl).

Zdjęcie: KAJETAN BEREZOWSKI