SLIDER_2 (1)
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 09.05.2024     Aktualizacja: 10.05.2024

Zapraszamy na niezwykłą wystawę EURECA-PRO

Konsorcjum uniwersytetów europejskich EURECA-PRO z Politechniką Śląską na czele zaprasza do udziału w niezwykłej, interaktywnej wystawie pod hasłem Transversal Responses: Filling the Gaps, która odbywać się będzie w dniach od 24 maja do 5 czerwca 2024 r.

Wystawa podsumowuje projekt EURECA-PRO dotyczący zrównoważonego rozwoju, prowadzony przez Montanuniversität Leoben z Austrii.

Jednym z głównych założeń Uniwersytetu Europejskiego EURECA-PRO jest realizowanie ambitnej wizji przyszłości. Wizja ta oparta jest o: zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych i odpowiedzialna konsumpcja (Cel Zrównoważonego Rozwoju 12), ochronę klimatu, równość płci, europejskie szkolnictwo wyższe bez granic, możliwości uczenia się przez całe życie, transfer wiedzy, społeczne zaangażowanie i nieograniczoną mobilność.

Cele te mają zostać wdrażane w życie w sposób holistyczny. Wystawa nawiązuje do tej metodologii i zaprasza zwiedzających do interaktywnego poznania projektu RE-EURECA-PRO.

Wystawa umożliwia zwiedzającym wzięcie udziału w debatach i refleksji na temat zrównoważonego rozwoju.

Wystawa zostanie urozmaicona elementami akustycznymi i sztuką m.in. rzeźbami i muzyką, która pozwoli na pogłębienie tematu zrównoważonego rozwoju.

Za koncepcję i projekt wystawy odpowiada Dominika Glogowski – Dyrektor artEC/Oindustry, interdyscyplinarnego think tanku, który zajmuje się sztuką jako interaktywną platformą dla empatycznej transformacji i polityki projektowania w sektorze wydobywczym.

Więcej informacji nt. wystawy można znaleźć na stronie: