Autor: Martin Huć     Publikacja: 09.05.2024     Aktualizacja: 10.05.2024

Zaproszenie do udziału w międzynarodowych warsztatach

Zapraszamy do udziału w międzynarodowych warsztatach w systemie peer learning w ramach Społeczności Praktyków Edukacji i Innowacji (EIPC), które odbędą się w formie online już 22 maja w godzinach 14:00-15:30.

Temat warsztatów to „Dostarczanie umiejętności na potrzeby transformacji ekologicznej i cyfrowej - jak możemy rozwinąć rolę szkolnictwa wyższego w podnoszeniu i zmianie kwalifikacji?”.

W trakcie wydarzenia zostaną przeanalizowane możliwości zwiększenia podaży umiejętności wspierających transformację ekologiczną i cyfrową, poprzez podnoszenie i zmianę kwalifikacji w szkolnictwie wyższym. Przedstawione zostanie również studium przypadku dotyczące przyszłej polityki w tej dziedzinie w Słowenii. Opierając się na przykładach z krajów partnerskich, dyskusja przeanalizuje politykę promowania podnoszenia i zmiany kwalifikacji w szkolnictwie wyższym z dwóch punktów widzenia:
- krajowe strategie podnoszenia i zmiany kwalifikacji w szkolnictwie wyższym,
- szczególna rola nowych, bardziej elastycznych możliwości uczenia się.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zarejestrować się – link

Społeczności Praktyków Edukacji i Innowacji (EIPC) to działanie Komisji Europejskiej w ramach Nowej Europejskiej Agendy Innowacji realizowanej we współpracy z OECD. Skupia ona decydentów i praktyków szkolnictwa wyższego, ale także organizacje prywatne, non-profit i szkolne. Sieć liczy obecnie około 950 przedstawicieli z około 80 krajów (w tym ze wszystkich państw członkowskich UE).