AF6A0921
Autor: Martin Huć     Publikacja: 10.05.2024

Wizyta przedstawicieli uczelni emirackich na Politechnice Śląskiej

8 maja Politechnikę Śląską odwiedzili przedstawiciele uczelni emirackich - prof. Ghaleb Ali Alhadrami Albreiki i dr Eissa Al Rumaithi z UAE University oraz prof. dr Ebrahim Alhajri z Khalifa University, w towarzystwie Kariny Iwan z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Gości na naszej Uczelni przyjęli prof. dr hab. Marek Pawełczyk, prorektor ds. Nauki i Rozwoju oraz prof. dr hab. Anna Chrobok, dyrektor Kolegium Studiów.

Współpraca międzynarodowa stanowi kluczowy element działalności Uczelni, umożliwiając nie tylko wymianę wiedzy i doświadczeń, lecz także skutecznie przyczynia się do podniesienia jakości kształcenia.

W trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, Politechnika Śląska miała zaszczyt gościć w swoich progach delegację z renomowanych uczelni ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, takich jak Uniwersytet UAE i Uniwersytet Khalifa.
Prorektor ds. Nauki i Rozwoju, prof. dr hab. Marek Pawełczyk przedstawił prezentację Politechniki Śląskiej, podkreślając jej znaczący potencjał naukowy, silną współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz innowacyjną ofertę kształcenia w języku angielskim. Podkreślił kluczowe elementy, które mogą być fundamentem do budowy współpracy z uczelniami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Goście wyrazili zainteresowanie priorytetowymi obszarami badawczymi realizowanymi na Politechnice Śląskiej, dodatkowo podkreślając dynamiczną współpracę z przemysłem. Ożywiona dyskusja dotyczyła również sposobu organizacji kształcenia zorientowanego projektowo na Uczelni.

W podsumowaniu Profesorowie wyrazili podziw dla dynamicznego rozwoju naszej Uczelni w ostatnich latach, podkreślając jej znaczący postęp i osiągnięcia.

AF6A0929