A A+ A++
photo
Autor: Aleksandra Lipczyńska Publikacja: 16.08.2021 Aktualizacja: 16.08.2021

Kampania PLGBC Tydzień w EKOdomu: To Ty tworzysz zrównoważony dom

W ramach projektu Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zaplanowało kampanię edukacyjną online Tydzień w EKOdomu. Wydarzenie odbędzie się od 23 do 29 sierpnia br. Hasło przewodnie kampanii – To Ty tworzysz zrównoważony dom – to zachęcenie do zmiany codziennych nawyków i świadomych wyborów dla oszczędności zasobów i działań przyjaznych środowisku.

PLGBC zaprasza każdego mieszkańca, swoich członków i patronów projektu do zaangażowania się.

W ramach projektu realizowanego przez PLGBC: Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy – organizacja zaplanowała kampanię edukacyjną online Tydzień w EKOdomu. Przewidziano szereg aktywności, które odbędą się w dniach 23-29 sierpnia br.

Celem kampanii jest inspirowanie do użytkowania domu/mieszkania w sposób zrównoważony – od projektowania, poprzez budowę, do codziennego użytkowania i remontowania. Stowarzyszenie zachęca do aktywności każdego mieszkańca, swoich członków oraz partnerów projektu.

W ramach kampanii PLGBC codziennie będzie publikować treści z konkretnymi działaniami, które można podjąć, aby minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Każdy dzień poświęcony będzie innemu zagadnieniu. Przedstawione zostaną przykłady nadesłane przez organizacje i osoby zaproszone do współpracy. Ponadto będą one mogły w tym tygodniu pokazać w mediach społecznościowych poparcie dla kampanii poprzez dedykowaną grafikę z hashtagami: #EKOdom2021 i #budynkijakludzie.

Członkowie PLGBC będą dzielić się rozwiązaniami, które mogą mieć zastosowanie w zrównoważonym domu. Partnerzy projektu: eko blogerka Ewelina Ulanicka, portal ekologiczny Nowl Eco, organizacje: Fundacja Na Zielonym oraz OSOM Gliwice przedstawią, co dla nich oznacza działanie na rzecz ekologicznego życia. Stowarzyszenie chce zaangażować także każdego mieszkańca – zachęca do przesyłania zdjęć i nagrań dobrych praktyk wprowadzanych w domach. Autor/ka najciekawszego ekologicznego rozwiązania otrzyma wejściówkę na największe wydarzenie zrównoważonego budownictwa w Polsce: 11. PLGBC Green Building Symposium.  

Celem działań w projekcie Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy jest dbałość o racjonalne korzystanie z zasobów planety oraz polepszenie zdrowia i samopoczucia użytkowników mieszkań/domów. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC dąży do zaangażowania obywateli we wdrażanie opracowanych rozwiązań w codziennym, zrównoważonym życiu.

Więcej informacji na temat kampanii i rozwiązań dla zrównoważonego domu/mieszkania można znaleźć na stronie:

https://budynkijakludzie.plgbc.org.pl/

Projekt Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy finansowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

-----

Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC:

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą.

Jako organizacja członkowska, jest zjednoczonym głosem obecnych i przyszłych liderów branży green building. Dąży do przeprowadzenia znaczącej transformacji środowiska budowlanego, aby uczynić je zdrowym i zrównoważonym. To odpowiedź na zmiany klimatyczne i dbałość o planetę.

PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.

https://plgbc.org.pl

 
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Interdyscyplinarne Międzywydziałowe Sympozjum Naukowe TYTANI WIEDZY

Wojciech Uchman
2023-12-04 10:31:01
2023-12-04 10:49:50
04.12.2023
photo

Konkurs dla przyszłych inżynierów w ramach III Metropolitalnych Dni Energii

Wojciech Uchman
2023-11-28 22:03:31
2023-11-28 22:11:23
28.11.2023
photo

Mgr inż. Jakub Ochmann kierownikiem projektu PRELUDIUM

Wojciech Uchman
2023-11-26 21:07:00
2023-11-26 21:44:20
26.11.2023
photo

Planszówki z KOWiKiem - 16.11.2023

Aleksandra Lipczyńska
2023-11-14 12:22:30
2023-11-14 12:51:00
14.11.2023

Więcej aktualności

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie