Start - Aktualności
Spotkanie - narzędzia wspomagania procesu decyzyjnego przy rekultywacji składowisk odpadów
Spotkanie dotyczące wyników europejskiego projektu realizowanego w ramach programu Erasmus SmartEnvi odbędzie się: 4 kwietnia 2023 o godzinie 9:00 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Konarskiego 20, w budynku B, sala B200.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem do wzięcia udziału w spotkaniu. Zachęcamy do rejestracji na spotkanie poprzez formularz rejestracyjny.
Rezultatem projektu są inteligentne narzędzia wsparcia procesu decyzyjnego, które pozwalają na zmniejszenie zagrożeń dla środowiska naturalnego dzięki rekultywacji nieuporządkowanych składowisk odpadów.
Podczas spotkania będą mieli Państwo okazję zapoznać się z tematyką nieuporządkowanych składowisk odpadów, poznać praktyki w obszarze ochrony środowiska oraz zapoznać się z doświadczeniami z innych krajów i instytucji związanych z projektem.
W trakcie spotkania przedstawione zostanie narzędzie pozwalające na ewaluację procesu rekultywacji składowisk odpadów w zakresie emisji biogazu, odcieków i stabilności budowli.
Zaprezentowane zostaną również materiały dydaktyczne, które będą dostępne do wykorzystania przez zainteresowanych tematyką wpływu na środowisko składowisk odpadów i ich rekultywacji. Zawierają one również wiele ciekawych studiów przypadku nieuporządkowanych składowisk odpadów w różnych krajach. Zaprezentowana zostanie również opracowana platforma zdalnej edukacji zwierająca kursy pozwalające na zgłębienie wiedzy w tym zakresie.
Rezulatatem uczestnictwa w spotkaniu będzie uzyskanie certyfikatu. W trakcie spotkania zapraszamy również na lunch. Spotkanie odbędzie się w języku polskim.
Agenda
9:00-10:00 Prezentacja wyników europejskiego projektu SMARTEnvi – inteligentne narzędzia wsparcia dla procesu rekultywacji nieuporządkowanych składowisk odpadów.
10:00-10:15 Przerwa kawowa.
10:30-11:30 Prezentacja platformy e-learningowej oraz materiałów dotyczących rekultywacji nieuporządkowanych składowisk.
11:30-12:30 Networking lunch.
12:30-13:30 Sesja pytań i odpowiedzi.
13.30 Podsumowanie i zakończenie spotkania.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej projektu.
Kontakt: Katedra Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów Politechnika Śląska Tel. (32) 237 12 13
Aktualności
Pokaż wszystkieOlimpiada Wiedzy i Umiejętności Instalacyjnych 2024/2025
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Instalacyjnych jest sprawdzeniem i porównaniem wiedzy oraz umiejętności uczniów w dziedzinie instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, grzewczych i gazowych na poziomie ogólnopolskiej rywalizacji. Stwarza również nauczycielom kształcenia branżowego warunki do wymiany doświadczeń i współpracy ze środowiskiem branżowym.
Prof. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska (KBŚ) w nowym składzie Rady Upowszechniania Nauki RUN PAN, na kadencję 2023-2026.
Dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, prof. PŚ, została powołana na członka Rady Upowszechniania Nauki PAN na lata 2023 - 2026. To już jej druga kadencja. Gratulujemy!
Więcej aktualności Mniej aktualności
Współpraca:
Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:
Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.