23 października 2017
Prof. Andrzej Katunin laureatem Nagrody Naukowej „Polityki”!

W niedzielę, 22 października, w Warszawie już po raz siedemnasty zostały wręczone Nagrody Naukowe „Polityki”. Stypendia w wysokości 20 tys. złotych otrzymała piątka młodych wybitnych naukowców – wśród nich prof. Andrzej Katunin z Instytutu Podstaw Konstrukcji Maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej, który został laureatem w kategorii „Nauki techniczne”.

Pozostali laureaci to:
- w kategorii „Nauki humanistyczne”: dr Magda Szcześniak, adiunkt w Instytucie Kultury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
- w kategorii „Nauki społeczne”: dr Łukasz Krzyżowski, adiunkt, kierownik Pracowni Badania Problemów Starzenia się Społeczeństw na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie
- w kategorii „Nauki o życiu”: dr hab. n. med. Maksymilian Przemysław Opolski, lekarz kardiolog, adiunkt w Klinice Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii im. Prymasa Kardynała Wyszyńskiego.
- w kategorii „Nauki ścisłe”: dr Jan Poleszczuk, adiunkt w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk.

Serdecznie gratulujemy!

Do zainteresowań naukowych prof. Andrzeja Katunina należą: mechanika, modelowanie, badania nieniszczące kompozytów, zaawansowane metody analizy sygnałów i obrazów oraz geometria fraktalna.

Poprzednio stypendystami tygodnika „Polityka” z naszej uczelni byli: dr hab. inż. Jerzy Respondek z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz dr inż. arch. Agnieszka Labus z Wydziału Architektury – obecnie dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 23 października 2017 07:39, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 23 października 2017 07:40, wykonana przez: Paweł Doś