na grafice widzimy napisy po angielsku oraz robota
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 14.05.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG®2024

Zbliża się 17. edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG®2024. Impreza odbędzie w dniach 21-23 maja 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas poprzedniej edycji wydarzenia naukowcy Politechniki Śląskiej zdobyli wiele nagród m.in. Nagrodę Platynową Targów.

Targi INTARG® to jedno z najbardziej renomowanych międzynarodowych wydarzeń prezentujących i promujących wynalazki i innowacje. Wydarzenie to poświęcone jest prezentacji potencjału oraz dorobku myśli technologicznej i nauki, tj. wynalazków, technologii i usług kierowanych do przemysłu. Wspierają je cenione polskie i międzynarodowe instytucje i organizacje.

Wiodącym celem Targów jest promocja i komercjalizacja wynalazków i innowacji, transfer technologii. Stanowią one platformę współpracy środowisk naukowych z biznesem, a także oferują pomoc w zdobywaniu funduszy na rozwój w oparciu o innowacyjność i nowe technologie. W programie targów znajdą się między innymi: konkursy, panele dyskusyjne, uroczysta inauguracja i gala finałowa wręczenia najwyższej rangi nagród z bogatą oprawą artystyczną.

Politechnika Śląska jest Partnerem Merytorycznym targów. Udział w wydarzeniu koordynuje Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej, organizujące podczas targów, panel dyskusyjny pt. „Transfer technologii w uczelniach wyższych. Zielona transformacja Śląska”. Podczas Targów również, w dniach 22-23 maja, na stoisku Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 zaplanowana jest gra planszowa CITT „Nauka to biznes jutra!”, w których to rozgrywkach przewidziane są nagrody.

Udział w targach jest bezpłatny. Rejestracji należy dokonać pod linkiem: XVII Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG (exposupport.pl).

Więcej informacji na stronie organizatorów: https://www.intarg.haller.pl/.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie