Autor: Piotr Zarychta Publikacja: 25.01.2024 Aktualizacja: 25.01.2024

Uwaga INŻYNIEROWIE, ruszyła rekrutacja na specjalność „Komunalne i Przemysłowe Technologie Środowiskowe"!

Magisterka z KiPTŚ w 1,5 roku na IŚ!

Specjalność „Komunalne i przemysłowe technologie środowiskowe” jest jedną z możliwości kontynuowania studiów na II stopniu kierunku Inżynieria Środowiska. Jest to specjalność o charakterze interdyscyplinarnym łącząca wiedzę z aż trzech obszarów tematycznych: technologii oczyszczania wody i ścieków, technologii przetwarzania odpadów, zaopatrzenia w wodę i usuwania ścieków!!!

Na specjalności kształcimy Magistrów Przyszłości i rozwijamy ich praktyczne kompetencje zawodowe w zakresie:

• gospodarki odpadami ukierunkowanej na recykling, pozyskiwania energii z odpadów, z elementami obiegu zamkniętego,
  • prowadzenia badań laboratoryjnych i technologicznych w szerokim zakresie obejmującym: wodę, ścieki i odpady,
  • technologii i budowy urządzeń służących do uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków,
  • rozwiązywania problemów oddziaływania działalności produkcyjnej przedsiębiorstwa na środowisko.

Dla kogo KiPTŚ?

Studia skierowane są do osób zainteresowanych problematyką środowiskową oraz innowacyjnymi technologiami. Kandydatów na specjalność powinna cechować kreatywność i otwartość na tematykę łączącą aspekty techniczne z aspektami środowiskowymi. Aktualne oraz przyszłe problemy środowiskowe wymagają wiedzy specjalistycznej ale także nieszablonowego myślenia.

U nas znajdziesz:

• Miłą atmosferę.
  • Indywidualne podejście do każdego studenta.
  • Nowoczesne metody kształcenia oparte na Project Based Learning, Problem Based Learning, Case study.
  • Możliwość pisania pracy dyplomowej na interesujący Cię temat.
  • Możliwość rozwijania swoich zainteresowań w ramach kół naukowych.
  • Kadrę naukowo-dydaktyczną mającą szerokie doświadczenie w realizacji uczelnianych projektów PBL.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie

Absolwent specjalności Komunalne i przemysłowe technologie środowiskowe przygotowany jest w szczególności do pracy w następujących organizacjach:

• Instytucje i organy administracji publicznej w zakresie inżynierii i ochrony środowiska,
  • Fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej,
  • Podmioty gospodarki komunalnej,
  • Organizacje pozarządowe,
  • Ośrodki i instytuty badawcze,
  • Przedsiębiorstwa i korporacje odpowiedzialne środowiskowo, wdrażające ekoinnowacje oraz systemy zarządzania środowiskiem,
  • Własna działalność gospodarcza, w tym ekoinnowacje start-up,
  • Firmy konsultingowe zajmujące się kwestiami środowiskowymi.

Czekamy na Ciebie.

Pytania o szczegóły można kierować do opiekunów specjalności:

Pokaż wszystkie

Nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska

2024-08-27 10:50:05
2024-08-27 10:54:07
27.08.2024

Ostatnio sprawdzaliśmy co mówią absolwenci Energetyki

2024-08-23 09:50:40
2024-08-23 09:52:30
23.08.2024

Zastanawiacie się nad wyborem kierunku Energetyka, ale wciąż się wahacie?

2024-08-21 08:06:36
2024-08-21 08:11:59
21.08.2024

Nowy rok akademicki zbliża się wielkimi krokami!

2024-08-14 10:51:56
2024-08-14 10:55:59