A A+ A++
do 15:00
Autor: Jacek Staszkiewicz Publikacja: 08.02.2021 Aktualizacja: 16.03.2021

Katedra Mechaniki i Mostów zaprasza na seminarium naukowe

Katedra Mechaniki i Mostów zaprasza na seminarium naukowe w dniu 19.01.2021 o godzinie 14:00. W ramach seminarium pan mgr inż. Marcin Jasiński przedstawi tezy swojej rozprawy doktorskiej:

Modelowanie i optymalizacja wybranego typu obiektów mostowych w środowisku BIM

Streszczenie:
Zagadnienia poruszone w pracy są synergią trzech obszarów: metodyki BIM (ang. Building Information Modelling), optymalizacji konstrukcji oraz informatycznej integracji danych. Połączono je w celu wypracowania zalgorytmizowanego podejścia projektowego pozwalającego na dobór rozwiązań konstrukcyjnych płytowo-belkowych mostów i wiaduktów drogowych z betonu sprężonego.

W trakcie prezentacji poruszone zostaną:

• Założenia i ograniczenia metodyki BIM w kontekście inżynierii mostowej.
  • Klasyfikacja zamierzeń projektowych w infrastrukturze transportowej pod względem rozmiaru i zakresu analiz (w tym przywołanie spektrum algorytmów optymalizacyjnych i sposobów ich integracji z modelami BIM).
  • Budowa i działanie narzędzia dedykowanego optymalizacji przedmiotowego typu obiektów.

Przywoływane narzędzie wykorzystuje parametryczny model BIM jako nośnik informacji o warunkach brzegowych zadania i środowisko analiz kosztowych. Uzupełniono je o szereg modułów, w tym generowania modeli obliczeniowych oraz doboru zbrojenia. Szczególną częścią prezentowanego podejścia jest system doboru sprężenia wykorzystujący algorytm genetyczny i sieć neuronową.

Seminarium odbędzie się zdalnie za pośrednictwem komunikatora ZOOM.

Ryszard Walentyński is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Seminarium mgr inż. Marcin Jasiński
Time: Jan 19, 2021 14:00 Warsaw

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 928 8824 8225
Passcode: 153237

Pokaż wszystkie
23.11

Zapraszamy na seminarium prof. Eloi Figueiredo

18.11

Katedra Geotechniki i Dróg Politechniki Śląskiej oraz Oddział Śląski Polskiego Komitetu Geotechniki zaprasza na wykład

16.11

Wykład branżowy NDI

04.11

Wykład otwarty we współpracy z Uniwersytetem Auburn

04.11

Katedra Procesów Budowlanych i Fizyki Budowli zaprasza na otwarte seminarium naukowe

07.10

06.10

Uroczysta Inauguracja roku 2021/2022

06.10

Godziny wolne od zajęć dydaktycznych (6.10)

02.07

Zebranie Komisji Inżynierii Budowlanej o/PAN Katowice

01.07

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Jacka Kołodzieja

25.06

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Mateusza Smolany

10.06

Webinary z firmą Opel Manufacturing Poland

07.06

Webinary z firmą Saint- Gobain

26.05

Zapraszamy na wykład z cyklu: Spotkania z Przemysłem

20.05

Wykład we współpracy z Uniwersytetem Auburn, USA

07.05

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Faustyna Rechy

23.04

Cykl wykładów dla studentów i doktorantów dotyczących tematyki ochrony klimatu i środowiska

21.04

Konferencja edukacyjna Edual

15.04

Wykład we współpracy z Uniwersytetem Auburn, Alabama, USA.

29.03

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Marcina Jasińskiego

22.03

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Magdaleny Kreczmar