A A+ A++

Studia I stopnia

Prosimy o dokładne zapoznanie się z procedurą dyplomowania i instrukcjami, zamieszczonymi na stronie Centrum Obsługi Studiów.

Przykładem z roku poprzedniego zapisy na poszczególne terminy obron odbędą się w dniach od 15 do 17 kwietnia 2024 przez system USOSweb.

W roku akademickim 2023/2024 obrony odbędą się w następujących turach.

I tura 02-04.07.2024
Aby przystąpić do obrony w tym terminie do dnia 25.06.2024 muszą Państwo podsiadać komplet wpisów w systemie USOS i w APD status „Praca gotowa do obrony” * .

II tura 09-11.07.2024
Aby przystąpić do obrony w tym terminie do dnia 02.07.2024 muszą Państwo podsiadać komplet wpisów w systemie USOS i w APD status „Praca gotowa do obrony” *.

III tura 11.09.2024
Aby przystąpić do obrony w tym terminie do dnia 05.09.2024 muszą Państwo podsiadać komplet wpisów w systemie USOS i w APD status „Praca gotowa do obrony” *.

IV tura 30.09.2024
Aby przystąpić do obrony w tym terminie do dnia 05.09.2024 muszą Państwo mieć w systemie USOS uzupełnioną ocenę z Projektu inżynierskiego i w APD status „Praca gotowa do obrony” * , natomiast wszystkie pozostałe oceny uzupełnione do końca sesji poprawkowej tj. 22.09.2024
W uzasadnionych przypadkach studenci którzy nie będą posiadać w systemie APD statusu praca gotowa do obrony do dnia 5.09.2024 zobowiązani są do złożenia podania o prolongatę terminu oddania pracy dyplomowej. Prolongatę należy złożyć osobiście w Biurze Obsługi Studentów-5.

V tura 18.10.2024
(tylko dla studentów którzy uzyskali zgodę na prolongatę)
Aby przystąpić do obrony w tym terminie do dnia 30.09.2024 muszą Państwo mieć w systemie USOS uzupełnioną ocenę z Projektu inżynierskiego i w APD status „Praca gotowa do obrony” * , natomiast wszystkie pozostałe oceny uzupełnione w systemie USOS do końca sesji poprawkowej tj. 22.09.2024

* Przy wgrywaniu pracy proszę mieć na uwadze fakt, iż procedowanie pracy od wgrania jej przez Studenta do uzyskania statusu „Praca gotowa do obrony” może trwać do 5 dni roboczych.

Terminy mogą ulec zmianie po otrzymaniu harmonogramu rekrutacji na rok 2024/2025.
Niespełnienie wymagań dotyczących posiadania wpisów i statusu w APD wyznaczonych w poszczególnym terminie oznaczać będzie przesunięcie obrony na kolejną turę.

Procedura dyplomowania

Obsługa prac dyplomowych będzie procedowana w systemie USOS – w aplikacji

Archiwum prac dyplomowych

Archiwum Prac Dyplomowych jest jednym z wielu serwisów internetowych współpracujących z Uniwersyteckim Systemem Obsługi Studiów. Aplikacja ta pełni rolę katalogu i repozytorium elektronicznych wersji pisemnych prac dyplomowych powstających na Uczelni. Wraz z każdą pracą przechowywane są powiązane z nią szczegółowe informacje, takie jak: imię i nazwisko autora, promotora pracy (określanego w APD mianem kierującego pracą) i recenzentów, recenzje oraz oceny pracy.

Po zaakceptowaniu pracy dyplomowej w APD przez jego prowadzącego dyplomaci tydzień przed planowanym terminem egzaminu dyplomowego – składają w dokumenty (wykaz poniżej).

Przyjmowana będzie jedynie kompletna dokumentacja – wszelkie wątpliwości należy omówić przed złożeniem dokumentów z pracownikiem Biura Obsługi Studentów drogą telefoniczną lub mailową.

Lista dokumentów jakie należy złożyć:

Przed przystąpieniem do egzaminu dyplomowego student powinien złożyć najpóźniej na tydzień przed wyznaczonym terminem egzaminu dyplomowego w Biurze Obsługi Studentów:

  1. zaświadczenie potwierdzające zwrot wszystkich wypożyczonych materiałów z Biblioteki Politechniki Śląskiej i jej filii, zwrot wszystkich wypożyczonych materiałów z bibliotek specjalistycznych, uregulowanie zobowiązań za niezwrócone w terminie, wypożyczone materiały z Biblioteki Politechniki Śląskiej i jej filii oraz z bibliotek specjalistycznych. Powyższe zaświadczenie, jest wydawane przez Bibliotekę na pisemny wniosek studenta złożony osobiście lub na adres mailowy Wypożyczalni: bg.wypozycz@polsl.pl.
  2. w przypadku posiadania szczególnych osiągnięć „Informacje o szczególnych osiągnięciach studenta” dane zostaną ujęte w suplemencie absolwenta - wszystkie dodatkowe aktywności muszą być potwierdzone przez np. opiekuna koła, przewodniczącego samorządu itp. (skan podpisu); skan pierwszej strony publikacji, skan certyfikatu itp.

Przed obroną w systemie USOSweb należy wypełnić udostępnioną Ankietę – Ocena jakości kształcenia przebiegu studiów.

Informacje o szczególnych osiągnięciach docx Pobierz
Oświadczenie w sprawie udostępnienia pracy docx Pobierz

Dyplom i suplement w języku obcym jest wystawiany na prośbę studenta którą należy złożyć w BOS– szczegóły na stronie Sekcji ds. Dyplomowania.

Sekcja ds. Dyplomowania

Pytania na ezgamin

Aktualizacja: 1.03.2021

Oznaczenie, np: ALL 01/S,N/RB2 oznacza: pytanie dla wszystkich specjalności (ALL), studia stacjonarne (S) i niestacjonarne (N), pytanie ułożone przez Katedrę Konstrukcji Budowlanych (RB2).

wspólne dla wszystkich specjalności PL Pobierz
common for all specialties EN Pobierz
specjalność Budowlano-Architektoniczna PL Pobierz
specjalność Budownictwo Drogowe PL Pobierz
specjalność Inżynieria Procesów Budowlanych PL Pobierz
specjalność Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie PL Pobierz
specjalność Structural Engineering PL Pobierz
specialty Strucutural Engineering EN Pobierz

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie