A A+ A++
Autor: Jacek Staszkiewicz Publikacja: 17.05.2021 Aktualizacja: 17.05.2021

Wykład we współpracy z Uniwersytetem Auburn, USA

Szanowni Państwo

w dniu 20 maja o godzinie 15.00 w trybie zdalnym na platformie ZOOM.us, w ramach cyklu wykładów organizowanych we współpracy pomiędzy Wydziałem Budownictwa Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetem Auburn, Alabama, USA, odbędzie się wykład Pana prof. Justina Marshalla. W ramach tego cyklu do tej pory miały miejsce dwa wykłady: Pana prof. Antona Schindlera 23 lutego br. oraz Pani prof. Barbara Klemczak, dr. Agnieszki Jędrzejewskiej oraz dr. Anety Żmij w dniu 15 Kwietnia br. Planowany czas wystąpienia: 45 min. + ok. 15 min. dyskusji.

Dane do logowania na Platformie ZOOM.us zostaną wysłane do katedr Wydziału Budownictwa mailem. Osoby zainteresowane mogą niezależnie uzyskać dane logowania pisząc email na adres: tomasz.krykowski@polsl.pl

Title: Improving Low-rise Building Performance in Earthquakes and Hurricanes

Prof. Justin Marshall, PhD, PE
Department of Civil and Environmental Engineering,
Auburn University, Alabama, U.S.A.

Summary:

This presentation will provide a summary of the experimental and numerical research related to improving the resilience of low-rise structures to the effects of extreme events like earthquakes and severe wind events that has been completed at Auburn University. The research will focus on low-rise buildings and highlight damage seen in these events and the research identifying the problem in the load path and developing methods to improve the resilience of these important structures.

Bio-notes:
Dr. Justin D. Marshall, Ph.D., P.E. is an Associate Professor of Civil Engineering with an emphasis in Structural Engineering at Auburn University and is the Director of the Advanced Structural Engineering Laboratory (ASEL). He received his doctorate from Virginia Tech and his Bachelors and Masters degrees in Civil Engineering from Brigham Young University in 2000. Additionally, Dr. Marshall was employed as a Consulting Structural Engineer with Delta Engineers, PC in Binghamton, NY. He is a Licensed Professional Engineer (CE) in California. His research interests are Earthquake Engineering, Wind Engineering, Structural Dynamics, Large-scale Experimentation, Bridge Design and Advanced Structural Analysis Techniques. He has participates in post-earthquake reconnaissance teams in Haiti and New Zealand and post-windstorm response teams around the southeastern US and in the Bahamas. His research has been funded by the National Science Foundation, Alabama Department of Transportation, the US Air Force, the American Institute of Steel Construction, and Industry Sponsors. Dr. Marshall is a veteran of the armed forces having served in the Marine Corps and Army reserve including a one-year tour in Iraq.

Pokaż wszystkie
photo

Katedra Procesów Budowlanych i Fizyki Budowli zaprasza na otwarte seminarium naukowe

2021-10-27 10:44:45
2021-10-28 07:29:24
27.10.2021

Wykład otwarty we współpracy z Uniwersytetem Auburn

2021-10-26 13:10:14
2021-10-29 12:40:22
26.10.2021
photo

Pismo w sprawie wprowadzenia w procesie kształcenia działań profilaktycznych zapobiegających COVID-19

2021-10-26 08:48:57
2021-10-28 07:15:50
26.10.2021
photo

Dr hab. inż. Marcin Kozłowski, prof. PŚ pozyskał finansowanie projektu badawczego pt. „Analiza wewnętrznego ciśnienia w szybach zespolonych giętych 3D” w ostatniej edycji konkursu MINIATURA 5 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN)

2021-10-25 13:46:07
2021-10-25 14:15:50
25.10.2021
2 z 36

Więcej aktualności

Pokaż wszystkie
23.11

Zapraszamy na seminarium prof. Eloi Figueiredo

18.11

Katedra Geotechniki i Dróg Politechniki Śląskiej oraz Oddział Śląski Polskiego Komitetu Geotechniki zaprasza na wykład

16.11

Wykład branżowy NDI

04.11

Wykład otwarty we współpracy z Uniwersytetem Auburn

04.11

07.10

06.10

Uroczysta Inauguracja roku 2021/2022

06.10

Godziny wolne od zajęć dydaktycznych (6.10)

02.07

Zebranie Komisji Inżynierii Budowlanej o/PAN Katowice

01.07

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Jacka Kołodzieja

25.06

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Mateusza Smolany

10.06

Webinary z firmą Opel Manufacturing Poland

07.06

Webinary z firmą Saint- Gobain

26.05

Zapraszamy na wykład z cyklu: Spotkania z Przemysłem

20.05

Wykład we współpracy z Uniwersytetem Auburn, USA

07.05

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Faustyna Rechy

23.04

Cykl wykładów dla studentów i doktorantów dotyczących tematyki ochrony klimatu i środowiska

21.04

Konferencja edukacyjna Edual

15.04

Wykład we współpracy z Uniwersytetem Auburn, Alabama, USA.

29.03

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Marcina Jasińskiego

22.03

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Magdaleny Kreczmar