Start - Aktualnosci
Wydział Budownictwa na konferencji Polskiego Klastra Budowlanego w Warszawie
Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej zaprezentował swój potencjał naukowo-badawczy podczas konferencji „ESG, AI i Giełda Kooperacyjna w praktyce rozwoju przedsiębiorstw”, zorganizowanej przez Polski Klaster Budowlany 11 czerwca 2026 r. w Warszawie.
Prezentację Politechniki Śląskiej i Wydziału Budownictwa oraz możliwości współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym przedstawił Prodziekan ds. Nauki i Współpracy, dr hab. inż. Artur Nowoświat, prof. PŚ. Wystąpienie było związane z przystąpieniem Politechniki Śląskiej do Polskiego Klastra Budowlanego i stanowiło okazję do zaprezentowania kompetencji naukowych, badawczych i wdrożeniowych Uczelni i Wydziału w obszarach transformacji cyfrowej, zrównoważonego rozwoju oraz innowacji w budownictwie.
Inicjatorką przystąpienia Politechniki Śląskiej do Klastra była dr hab. inż. Bożena Orlik-Kożdoń, prof. PŚ, od wielu lat współpracująca z Polskim Klastrem Budowlanym i aktywnie zaangażowana w rozwój współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym i gospodarczym.
Członkostwo w Polskim Klastrze Budowlanym otwiera nowe możliwości realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, transferu wiedzy oraz wzmacniania relacji między nauką a biznesem.
Aktualności
Pokaż wszystkie
Więcej aktualności Mniej aktualności


