18 stycznia 2019
DĘBOWIEC - wystawa poplenerowa prac plastycznych

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Pracowników oraz Studentów Wydziału Architektury na wystawę prac powstałych podczas pleneru w Dębowcu. Wernisaż odbędzie się dnia 23.01.2019r godz.18.00 w Galerii Architektury (1 piętro CH FORUM - Gliwice)

O plenerze...

Pierwszy plener rysunkowo-historyczny Interdyscyplinarnego Zespołu Reflektory organizowany był przez Bibliotekę Śląską i Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Odbył się w Dębowcu koło Skoczowa.

Idea pleneru - której autorami są śląscy architekci - to powrót do dobrej tradycji rysowania odręcznego, będącej zawsze domeną tego zawodu. Plenerowi towarzyszyła refleksja historyczna Pani Profesor Ewy Chojeckiej pt.  Dębowiec – „małe centrum świata” Śląska Cieszyńskiego. Refleksja nad regionalna kulturą pamięci” poświęcona nie tylko dawnemu dworowi Habsburgów lecz szerzej - całej Ziemi Cieszyńskiej.

Prace poplenerowe zaprezentowane zostały już na wystawie w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Organizatorzy pleneru:

Iga Herok- Turska

Prof. Magdalena Żmudzinska-Nowak

Kuratorzy wystawy:

J. Wojewódka

stud. J. Giżewska SKN „+iKAWA”

Komunikat zawiera załącznikiDĘBOWIEC PLAKAT KURATORZY.jpg

Wiadomość utworzona: 18 stycznia 2019 10:57, autor: Mirosław Rogula