Obraz1
Autor: Anna Świderska     Publikacja: 06.05.2024     Aktualizacja: 07.05.2024

Nowy kierunek studiów magisterskich w ramach EURECA-PRO

Trzy partnerskie uniwersytety konsorcjum EURECA-PRO: Uniwersytet Leoben w Austrii, Uniwersytet Techniczny Akademia Górnicza we Freibergu w Niemczech oraz Uniwersytet Leon w Hiszpanii zapraszają do podjęcia nowego kierunku studiów magisterskich w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji.

W ramach tego pionierskiego programu studiów magisterskich studenci poznają najnowsze światowe trendy i wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji, zgodne z 12. celem zrównoważonego rozwoju ONZ (zrównoważona produkcja i konsumpcja). Kierunek studiów został zaprojektowany z myślą o osobach zainteresowanych zarówno technologią, jak i zrównoważonym rozwojem, ten wyjątkowy program jest skierowany do tych, którzy chcą zmierzyć się z wieloaspektową złożonością tej dziedziny.

Program nauczania ma na celu kształcenie profesjonalistów, którzy skutecznie integrują technologię i praktyki biznesowe, przygotowując ich do udanej kariery międzynarodowej. Wiedza specjalistyczna w zakresie analizy systemów produkcyjnych, zachowań konsumentów i projektowania systemów nadających się do recyklingu sprawi, że absolwenci kierunku będą mogli stać się liderami w osiąganiu 12. celu zrównoważonego rozwoju ONZ - odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. Będą przygotowani do rozpoczęcia kariery zawodowej w różnych sektorach między innymi takich jak: handel, usługi, organizacje pozarządowe czy polityka.

Szczegółowe informacje oraz zasady rekrutacji.

Warto także nadmienić, że Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzi specjalność zarządzanie zrównoważoną konsumpcją i produkcją na I i II stopniu studiów w języku polskim i angielskim.