Start - Aktualnosci

Autor: System Publikacja: 29.10.2020
Wyniki konkursu pod patronatem Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk na najlepszą pracę doktorską z zakresu gospodarowania przestrzenią.
Równorzędne miejsce drugie zdobyła dr Aleksandra Piszczek za pracę pt. Możliwość wykorzystania projektu leśnego pasa ochronnego GOP z 1969 roku w koncepcji zielonego pierścienia Śląskiego Obszaru Metropolitalnego, promotor Prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Gasidło. Praca została wykonana i obroniona z wyróżnieniem na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w dniu 16.12.2019.
Uzasadnienie Kapituły Konkursu:: Kapituła zwróciła uwagę na podjęte przez Autorkę interesujące studium problemu planistycznego i realizacyjnego o wymiarze regionalnym. W szczególności za interesujące uznano odniesienie do współczesnych realiów koncepcji planistycznych o blisko stuletniej historii oraz podjęcie próby analizy możliwości jej wdrożenia w odniesieniu do współczesnych realiów. Autorka w ciekawy sposób podjęła się także analizy stopnia ujęcia omawianego zagadnienia we współczesnych dokumentach planistycznych wszystkich szczebli. Praca może stanowić interesujący przyczynek do studiów o zasięgu metropolitalnym i/lub regionalnym, a także jako punkt odniesienia dla studiów podejmowanych w odniesieniu do innych ośrodków.
Uwaga: konkurs został rozstrzygnięty 13.lipca 2020 a wręczenie nagród miało nastąpić na plenarnym posiedzeniu KPZK PAN w dniu 27.10.2020. Ze względu na pandemię wręczenie nagród zostało przesunięte na inny termin.
Aktualności
Pokaż wszystkie





W dniu 02.06.2025 w holu Wydziału Architektury nastąpiło otwarcie wystawy: Kontynuacja myśli prekursorów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w dorobku Katedry Projektowania Architektury Mieszkaniowej i Użyteczności Publicznej






Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.