Biuletyn Wydziału Mechanicznego Technologicznego - Styczeń

biuletyn01
new2023

Życzenia Noworoczne

W Nowym Roku 2023 r. wszystkim Pracownikom, Studentom, Absolwentom i Doktorantom oraz Przyjaciołom i Sympatykom Wydziału Mechanicznego Technologicznego życzę zdrowia, wielu nowych pomysłów i inicjatyw i ich pomyślnej realizacji oraz marzeń i ich spełniania.

Bardzo dziękuję wszystkim Państwu za ostatni rok i wspólne tworzenie Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

Anna Timofiejczuk
Dziekan
Wydział Mechaniczny Technologiczny
Politechnika Śląska

Wydarzenie

Bal Mechanika 2023

Ogłaszamy, że po przerwie związanej z pandemią, powraca Bal Mechanika! Dlatego mamy przyjemność zaprosić Wszystkich czynnie związanych z Wydziałem oraz Naszych Przyjaciół i Sympatyków z innych Wydziałów. Już dzisiaj zarezerwujcie sobie ten wieczór, abyście mogli razem z nami przeżyć to niesamowite wydarzenie!

Ogłoszenie

SEST-LUVE Szuka Ambasadora

Sest Luve Polska jest częścią LU-VE Group, która w sektorze chłodnictwa i klimatyzacji jest pierwsza w Europie i trzecia na Świecie. W skład grupy LU-VE wchodzi 15 zakładów produkcyjnych, rozlokowanych w 9 krajach na 3 kontynentach. Sest - Luve Polska jest producentem parowników i skraplaczy do urządzeń chłodniczych oraz jedną z najlepszych firm produkujących lamelowe wymienniki ciepła dla sektorów chłodnictwa i klimatyzacji.

Głosowanie

Prof. A. Katunin z nominacją w plebiscycie Złoty Inżynier Przeglądu Technicznego

Ruszył plebiscyt o tytuł „Złotego Inżyniera”, organizowany przez czasopismo Przegląd Techniczny-gazeta inżynierska, który po raz 29. uhonoruje dokonania polskich inżynierów i naukowców. Do grona znakomitych kandydatek i kandydatów w tym roku nominowano również 🏆Profesora Andrzeja Katunina🏆 z Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn, członka Akademii Młodych Uczonych PAN - AMU PAN. Głosować można tutaj: https://plebiscyt.przeglad-techniczny.pl/glosuj?kandydat=15

Ogłoszenie

Trwa nabór do IX konkursu kształcenia zorientowanego projektowo – PBL (Project-Based Learning)

Trwa jeszcze nabór do IX konkursu kształcenia zorientowanego projektowo – PBL (Project-Based Learning), w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza. Wnioski można składać do 20 stycznia 2023 r. https://www.polsl.pl/rmt/pblstudent/

Student Patryk Chołuj z nagrodą w konkursie PFRON „Otwarte Drzwi”

Nagroda główna w konkursie PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Otwarte Drzwi trafia do studenta Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn: 🏆Patryka Chołuj🏆 Pan Chołuj zdobył nagrodę w kategorii rozwiązania technologiczne służące osobom niepełnosprawnym za swoją pracę pt. Model wirtualny windy schodowej dla osób z niepełnosprawnością motoryczną.

Konferencja Naukowa TalentDetector2022_Winter

W dniu 28.01.2022 roku odbyła się Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa TalentDetector2022_Winter. Konferencja pozwoliła na przedstawienie projektów prowadzonych w ramach działalności Studenckich Kół Naukowych, zespołów realizujących projekty – PBL w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, oraz międzynarodowej współpracy bilateralnej i projektów realizowanych w ramach projektu Visegrad Scholarship Program.

Dzień Odlewnika 2022

W dniu 16 grudnia, obchodzono w Oddziale Gliwice Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich tradycyjny Dzień Odlewnika. Był on okazją do spotkania się zarówno pracowników odlewni, firm współpracujących, pracowników uczelni i instytutów naukowych, absolwentów Katedry Odlewnictwa Politechniki Śląskiej, studentów a także emerytowanych Koleżanek i Kolegów. Wydarzenie było współorganizowane przez Zarząd Oddziału STOP, Koło Odlewników Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej, Katedrę Odlewnictwa Politechniki Śląskiej oraz GZUT S.A.

Kolejne terminy spotkań Absolwentów Wydziału MT

22.02.2023 r. "Od absolwenta MT do ... członka nowojorskiego The Explorers Club", spotkanie z Mateuszem Wrazidło, Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej, Gliwice, godz. 18.00. Więcej Informacji niebawem na stronie i profilu Forum Absolwentów. https://www.polsl.pl/rmt/forumwmt/

12 wydarzeń z roku 2022

O nauce po ludzku! - II miejsce Andrzeja Jałowieckiego