A A+ A++

Czy proton ma smak? O nauce po ludzku!

"Co to za głupie pytanie? Po co to komu wiedzieć? Te i inne mniej uprzejme pytania zazwyczaj pojawiają się jako przykładowe reakcje na pytanie widoczne w tytule. I choć faktycznie, może nie jest to jakaś wiedza niezbędna do codziennego funkcjonowania, to zadając to pytanie, jesteśmy w stanie przejść przez całkiem ciekawy, moim zdaniem, tok myślowy i zgłębić wiedzę na temat tego, jak działa jeden z podstawowych zmysłów, którym dysponujemy, a którego to sposobu działania większość nie jest w ogóle świadoma, bo niestety – ale w szkole takich rzeczy nie uczą. (...)".

Aby poznać odpowiedź na to pytanie zapraszamy do lektury artykułu popularnonaukowego opracowanego przez Andrzeja Jałowieckiego z Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym. Artykuł tak spodobał się już wielu osobom, że uzyskał nagrodę i zdobył II miejsce w konkursie "O nauce po ludzku" (edycja 2021; https://www.polsl.pl/rjo7-cpn/artykuly-konkursu-o-nauce-po-ludzku/) organizowanym przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej.

Autorowi gratulujemy, a Was zapraszamy do lektury!

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie