A A+ A++

Media o Nas

"Rozpoczynamy doktoraty wdrożeniowe" - PONAR Wadowice

Jesteśmy dumni, że wszyscy przez nas zgłoszeni kandydaci uzyskali możliwość rozwoju swoich kompetencji oraz dofinansowanie do studiów doktoranckich. Jest to ważny dla firmy element rozwoju kadry. Jesteśmy pewni, że w niedalekiej przyszłości wiedza i doświadczenie naszych doktorantów pozwolą na opracowanie nowych technologii rozwiązań, które zostaną wdrożone w naszej firmie – powiedział dr inż. Piotr Rosikowski, Dyrektor Centrum Badań i Rozwoju PONAR oraz opiekun doktorantów.

"Poleć z nami do Dubaju" - APA Group

4 listopada odbył się finał konkursu "Poleć z nami do Dubaju" 🛫 dla kół naukowych polskich uczelni. W głównych zmaganiach zwyciężyli studenci Politechnika Śląska w Gliwicach, natomiast w dogrywce po całonocnym hackathonie do grona laureatów dołączył zespół z Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie w Krakowie. Główną nagrodą jest zorganizowany wyjazd do Muzeum Przyszłości w Dubaju razem z przedstawicielami APA Group, organizatora konkursu ✈🤓❗

"LEt’s GO – warsztaty LEGO z konstrukcji robotów" - projektanciedukacji.pl

Warsztaty LEGO mają na celu zapoznanie uczniów z podstawami robotyki. Roboty coraz częściej otaczają nas w życiu codziennym, w związku z czym warto wiedzieć w jaki sposób działają. Warsztaty będą prowadzone według metodyki kształcenia poprzez projekty, z ang. Project-Based Learning (PBL), co nie tylko ułatwi przyswojenie prezentowanej wiedzy, ale przede wszystkim rozwinie umiejętność twórczego, kreatywnego i krytycznego myślenia, umiejętność rozwiązywania problemów, znajdowania różnych rozwiązań oraz analizowania ich korzyści i ograniczeń. Realizacja zadania projektowego, będzie się odbywała w kilkuosobowych grupach uczniów, co dodatkowo wzmocni umiejętności miękkie, takie jak praca zespołowa, komunikacja w zespole, podział ról, podział zadań, zarządzanie zmianą. Są to kluczowe umiejętności interpersonalne oczekiwane przez pracodawców w każdej branży. W podejściu PBL nauczyciel pełni rolę mentora, wspomagającego zespół projektowy, jednak to do zespołu należy znajdowanie możliwości rozwiązania poszczególnych etapów projektu.

"Otwarte spotkania z Politechniką Śląską" - TV Politechniki Śląskiej

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Rybniku zorganizowało cykl spotkań tegorocznych maturzystów z naukowcami naszej Uczelni. Młodzi ludzie mieli okazję poznać ofertę dydaktyczną Politechniki Śląskiej i zadać wszystkie nurtujące ich pytania.

"Na Politechnice Śląskiej powstała pracownia Przemysłu 4.0" - przemyslprzyszlosci.gov.pl

Politechnika Śląska i firma AtlasCopco uruchomiły laboratorium, w którym studenci poznają najnowsze technologie montażu samochodów i sposobów jego udoskonalania. Dowiedzą się też, jak poprawiać wydajność systemów technicznych w pojazdach i jak organizować proces produkcji.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie