A A+ A++
E94F8B2E-4382-4235-A771-D49CC27ACE06

Mateusz Wrazidło członkiem prestiżowego nowojorskiego stowarzyszenia The Explorers Club

Mateusz Wrazidło związany badaniami naukowymi z Katedrą Podstaw Konstrukcji Maszyn został przyjęty w poczet członków bardzo prestiżowego nowojorskiego stowarzyszenia The Explorers Club‼️

Mateusz Wrazidło otrzymał najwyższą rangę -  Fellow, czyli członka rzeczywistego, przyznawaną za udokumentowany wkład w poszerzanie wiedzy o świecie poprzez udział w ekspedycjach terenowych i publikacje.

O badaniach Mateusza w ramach ekspedycji w Ameryce Południowej (region Pantepui w Gujanie) więcej poczytać można tutaj:
 
 
The Explorers Club to Stowarzyszenie założone w Nowym Jorku w 1904 r. Jego celem jest wspieranie i popularyzowanie badań Ziemi, głębin morskich, przestrzeni kosmicznej oraz troska o zachowanie światowego dziedzictwa przyrody i kultury.
Siedziba Centrali znajduje się na Manhattanie. Do Klubu nie można się zapisać, trzeba być wybranym przez Radę Dyrektorów spośród zaproszonych i zarekomendowanych kandydatów.
 
Do członków Klubu należeli bądź należą m. in. polarnicy Roald Amundsen i Ernest Shackleton, astronauci Neil Armstrong i Edwin Aldrin; reżyser i badacz oceaniczny James Cameron, czy też pierwszy zdobywca Mt. Everest - Edmund Hillary.
 Wśród osób z Polski - jako pierwszy Polak do klubu został przyjety w 1920 Henryk Arctowski, polarnik, uczestnik pierwszej wyprawy zimującej w Antarktyce, do klubu należeli lub należą m.in. Dariusz Bogucki - żeglarz polarny,   himalaiści Andrzej Zawada i Krzysztof Wielicki, prezenterka i podróżniczka Martyna Wojciechowska oraz Tony Halik.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie