Autor: Bogusława Słowak Publikacja: 12.07.2023 Aktualizacja: 12.07.2023

Konkurs na innowacyjne rozwiązania dla studentów, przedsiębiorców i partnerów społecznych w ramach programu Ministra Rozwoju i Technologii

Minister Rozwoju i Technologii w czerwcu br. ustanowił program realizujący politykę innowacyjną państwa pn. „Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości. W ramach Programu został uruchomiony konkurs w kilku kategoriach tematycznych dla studentów, przedsiębiorców i partnerów społecznych. Budżet Programu wynosi 6,3 mln zł.

Pomoc finansowa w ramach Programu przeznaczona jest na wspieranie innowacyjności i promowanie nowych pomysłów, technologii, usług i inicjatyw, ukierunkowanych na zaspokojenie ważnych potrzeb społecznych, środowiskowych i gospodarczych w Polsce.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach konkursowych:

Kategoria „Technologia jutra” – konkurs skierowany do przedsiębiorstw sektora MMŚP. Innowacyjne rozwiązania będzie można zgłaszać w trzech ścieżkach tematycznych: czyste technologie (Clean tech) wspierające zieloną transformację gospodarki, cyfrowe technologie (Digi tech) wspierające cyfrową transformację firm i podnoszące ich produktywność, technologie dla poprawy dobrobytu (Tech4Well-being) w zakresie zdrowia, komfortu i jakości życia ludzi.

Kategoria „AI4US - Sztuczna inteligencja w służbie ludzi i planety” – konkurs dedykowany zespołom studenckim (3-5 osób) na innowacyjne pomysły na biznes z zastosowaniem sztucznej inteligencji, które wymagają współpracy, współtworzenia i współdziałania osób z różnymi kompetencjami i doświadczeniem. Propozycje powinny być skoncentrowane na innowacyjnych rozwiązaniach wpisujących się w cele zrównoważonego rozwoju (mogą to być zarówno rozwiązania w skali globalnej, jak i zmieniające życie lokalnych społeczności).

Kategoria „Lider inkluzyjnych innowacji” – konkurs skierowany do organizacji społecznych i gospodarczych, które mają udokumentowane osiągnięcia o pozytywnym wpływie na docelową  społeczność na rzecz której działa dana organizacja, i mogą stanowić wzór do naśladowania dla innych organizacji w dziedzinie innowacji społecznych. Osiągnięcia te muszą w sposób bezpośredni odnosić się do rozwijania, wprowadzania i promowania innowacji skoncentrowanych na równości i włączeniu społecznym. Mogą to być rozwiązania, których głównym celem jest działanie na rzecz włączenia społecznego albo rozwiązania przy których projektowaniu ten aspekt odegrał znaczącą rolę.

Konkurs jest podzielony na trzy rundy konkursowe przypadające odpowiednio na czerwiec, lipiec i sierpień 2023 r.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin Konkursu oraz link do formularza zgłoszeniowego znajdują się na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/program-ministra-rozwoju-i-technologii-na-rzecz-rozwoju-i-promocji-innowacji

Pokaż wszystkie
photo

Prof. dr hab. inż. Dariusz Mrozek profesorem nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie Informatyka techniczna i Telekomunikacja!

2024-09-12 14:53:09
2024-09-12 15:02:11
photo

Czesław Ziober indywidualnym mistrzem Europy!

2024-09-10 14:09:27
2024-09-10 14:26:40
10.09.2024

Spotkanie z władzami Uniwersytetu Ajou w Uzbekistanie

2024-09-09 14:00:00
2024-09-09 14:07:33
09.09.2024
photo

Dzień Dawcy Szpiku - 5.09.2024!

2024-09-03 14:59:05
2024-09-03 15:05:51