A A+ A++
photo
Autor: Bogusława Słowak Publikacja: 19.01.2022 Aktualizacja: 19.01.2022

Dwa III miejsca dla studentów i absolwentów Wydziału w konkursie „Mój Pomysł na Biznes” !

Jury XVIII edycji konkursu „Mój Pomysł na Biznes” pod przewodnictwem Rektora Politechniki Śląskiej, zgodnie z regulaminem przyznało nagrody w tegorocznym konkursie.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znaleźli się studenci i absolwenci naszego Wydziału, którzy zajęli aż dwa III miejsca.

Nagrody otrzymali:  p. Szymon Klepacz, student 7 semestru studiów I stopnia na kierunku Automatyka i Robotyka, za projekt: S Automation, Usługi i produkcja  oraz absolwenci studiów magisterskich na kierunku Informatyka p. Łukasz Kościelniak i p.Bolesław Dziedzic wraz z p. Justyną Koloch (Wydział OiZ), za projekt: ARTE  Platforma handlowa zrzeszająca artystów, ludzi ceniących sztukę i oryginalność produktów

Serdecznie gratulujemy autorom nagrodzonych projektów  i życzymy dalszych sukcesów w ich realizacji !

Poniżej opisy nagrodzonych projektów.

S Automation, Usługi i produkcja, p.  Szymon Klepacz (III miejsce)

Nagroda 5000 zł

Celem działalności jest programowanie nowoczesnych sterowników PLC sterujących pracą linii produkcyjnych, projektowanie mechaniki i budowanie automatycznych maszyn przemysłowych dla całego zautomatyzowanego przemysłu ( m.in. dla branży samochodowej, spożywczej, farmaceutycznej, lotniczej i paliwowej). Zastosowanie automatyzacji m.in. przy sterowaniu taśmami produkcyjnymi, rozładunkiem, przenośnikami, lakierniami, tłoczniami, pakowniami, montażowniami, spawalniami. 

Rośnie zapotrzebowanie przemysłu oraz innych firm realizujących projekty dla przemysłu na usługi związane z programowaniem sterowników PLC marki Siemens, Allen-Bradley, GE oraz na wykonywanie mechaniki przemysłowej, stanowiącej integralną część linii produkcyjnych. Pandemia spowodowała drastyczny wzrost potrzeby automatyzacji procesów wytwórczych. Wzrosła liczba przychodzących zapytań ofertowych na automatyzację w branży i bardzo wydłużyły się czasy realizacji zamówień. Pomysłodawca posiada ponad 2-letnie doświadczenie w realizowaniu podobnych projektów dla topowych marek zagranicznych w branży samochodowej i spożywczej.  Dzięki badaniom rynku udało mu się ustalić jakie są potrzeby  klientów tej branży. W odpowiedzi na naich oczekiwania, zamierza założyć firmę, która będzie lepiej organizowała i zarządzała projektami od konkurencji. Automatyzacja redukuje koszty produkcji, zwiększa moce wytwórcze, podnosi bezpieczeństwo pracy, niweluje negatywne skutki pandemii, zwiększa konkurencyjność polskiego przemysłu na tle gospodarek zagranicznych.

ARTE  Platforma handlowa zrzeszająca artystów, ludzi ceniących sztukę i oryginalność produktów (Justyna Koloch (OiZ), Łukasz  Kościelniak, Bolesław Dziedzic (AEiI)          (III Miejsce)

Nagroda 5000 zł

Arte jest to nowoczesna platforma handlowa, która umożliwia sprzedaż oraz kupno rękodzieł, antyków, ręcznie zdobionej porcelany, biżuterii oraz wszelkiego rodzaju twórczości artystów. Arte umożliwia odkrycie talentów nieznanych artystów dzięki udostępnieniu im miejsca (strona internetowa, aplikacja), w którym mogą sprzedawać swoje prace. Jednocześnie aplikacja promuje rękodzieło, pomaga osobom, których dotknęła pandemia i próbują zarabiać z domu, pomaga lokalnym biznesom, każdemu, kto czuje się artystą, natomiast nie wie jak wypromować swoje dzieła. Osoby kupujące otrzymują wyjątkowe produkty, wyróżniające się na tle tych powszechnie dostępnych w internecie, produkowanych na masową skalę. Odbiorca może znaleźć dzieła idealne na przystrojenie domu, wyjątkowy i spersonalizowany prezent, produkty przemawiające do kolekcjonerów, osób interesujących się sztuką, biur architektonicznych. Pokazuje to wyjątkowość tej aplikacji, która dodatkowo jest darmowa, ogólnodostępna i łatwa w obsłudze.

Aplikacja ma ogromny potencjał dzięki temu, że ma szerokie grono odbiorców jak i kilka modeli dochodowych: system zintegrowanej płatności , wyróżnienie produktu, sugerowanie galerii, dodatkowe hasztagi, abonamenty, reklamy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wstępne analizy finansowe wskazują, że po pierwszym roku działalności można się spodziewać zysków netto  w wysokości około 556 784 zł. Jest to bardzo dobry wynik.

Platforma wyróżnia się tym, że jest darmowa, prosta, innowacyjna, posiada wiele funkcjonalności,  przemyślany model biznesowy.

 Poniżej wizualizacja platformy:

Obraz3.png (116,96 kB)Obraz1.1png (43,68 kB)Obraz4.png (155,06 kB)Obraz2.png (221,62 kB)

 

 

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Panel dyskusyjny z udziałem profesor Agnieszki Szczęsnej oraz interaktywne stanowisko studentów z koła w ramach Game Music Fest 2024!

Bogusława Słowak
2024-04-24 13:30:59
2024-04-24 13:45:40
24.04.2024
photo

Zaproszenie na konferencję COPM2024

Bogusława Słowak
2024-04-23 14:26:34
2024-04-23 14:29:34
23.04.2024
photo

Prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk Rektorem Elektem Politechniki Śląskiej!

Wojciech Wojtowicz
2024-04-23 11:49:00
2024-04-23 11:53:59
23.04.2024
photo

Dzień z Pracodawcą z Firmą DRÄXLMAIER Group - 24.04.2024 (środa)

Bogusława Słowak
2024-04-19 15:15:00
2024-04-19 15:19:38
19.04.2024

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
21.04

Test Wydarzenia

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie