Start - Aktualnosci

I miejsce i Nagroda Specjalna dla High Flyers na zawodach Droniada 2022!
Droniada od 2014 r. pokazuje możliwości technologiczne przemysłu 4.0, ze szczególnym uwzględnieniem dronów, robotyki, teleinformatyki, geoinformacji, systemów analizy informacji, elektroniki i lotnictwa. W konkursie biorą udział zespoły akademickie i Open, które w praktyce mogą zaprezentować swoje rozwiązania przed potencjalnymi inwestorami. Scenariusze zadań konkursowych oparte są o „życiowe” sytuacje, w których drony mogą stanowić realne wsparcie.
W tegorocznej edycji konkursu technologią bazową była teledetekcja wspierana przez uczenie maszynowe, w konkurencjach związanych z wiodącymi sektorami: inteligentnym rolnictwem, ochroną środowiska, budownictwem i zarządzaniem kryzysowym. W tym roku zawody odbyły się w dniach 25.06-29.06 w Katowicach na lotnisku Muchowiec, a Politechnikę Śląską reprezentowało Międzywydziałowe Koło Naukowe Bezzałogowych Obiektów Latających High Flyers w składzie: Dawid Rudy, Marcel Król, Jakub Tomczak, Krzysztof Lewandowski, Paweł Piórkowski, Jacek Grzybowski, Szymon Nowacki, Jakub Zeifert, Paweł Wichary i Michał Ferenc. Tegoroczny konkurs zorganizowany został w formule multidyscyplinarnych zawodów. Uczestnicy mieli do wyboru pięć konkurencji ukierunkowanych na praktyczny pokaz możliwości systemów autonomicznych (https://droniada.eu). Drużyna High Flyers zdobyła:
- I miejsce – w konkurencji „Sztafeta”,
- Nagrodę Specjalną Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa.
Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi High Flyers!
Konkurencja „Sztafeta” sprawdza umiejętności uczestników w prowadzeniu automatycznych, dronowych misji długodystansowych oraz pokazuje możliwości wsparcia przez drony akcji poszukiwawczo-ratowniczych i akcji gaśniczych, w których istotne jest wyznaczenie ścieżki ruchu dla ekip ratowniczych.
W tym roku Politechnika Śląska została współorganizatorem 9. Konkursu Technologicznego Droniada, podczas którego pracownicy poszczególnych wydziałów prezentowali osiągnięcia naukowe
i dydaktyczne w namiocie wystawowym. Studenci uczestniczyli nie tylko w zawodach, ale również brali udział w przygotowaniach poszczególnych konkurencji. Podziękowania składamy studentom:
- Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki,
- Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej,
- Wydziału Organizacji i Zarządzania.
Członkowie Komitetu Organizacyjnego Droniada 2022: Dr hab. inż. Jarosław Kozuba, Prof. PŚ.;
Dr hab. inż. Roman Czyba, Prof. PŚ
Więcej o wydarzeniu w aktualnościach POLSL
Aktualności
Pokaż wszystkie












Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieZajęcia warsztatowe w ramach cyklu „Kalejdoskop Elektroniki” dla uczniów Technikum im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej
warsztaty Deep Learning Recommender Systems prowadzone przez dr inż. Piotra Bigaja z oddziału Warszawskiego firmy NVIDIA
Zajęcia w ramach cyklu „Kalejdoskop Elektroniki” dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie
Seminarium POB1 - wtorek, 29.03.2022 o godz.16:30, gościem będzie Prof. Mohsen Akbari z University of Victoria, Canada
ERASMUS+ program - information meeting/ Spotkanie informacyjne programu ERASMUS+ 11 marca 2022r.
Seminarium POB1 -19 stycznia 2022- gościem będzie dr hab. inż. Przemysław Biecek, prof. PW & UW.
Inżynieria Lotnicza i Kosmiczna - studia II-go stopnia, spotkanie informacyjne - 18 stycznia 2022r. o godzinie 15.00 na platformie zoom.
Zaproszenie na spotkanie informacyjne na temat studiów magisterskich na kierunku Control, Electronic, and Information Engineering (Makrokierunek) 3-go grudnia (piątek) o godz 17:00.
Uwaga! rekrutacja programu Seeds for the Future została przedłużona do 7 listopada br.- Ostatni dzień składania zgłoszeń do programu Seeds For The Future Polska!
Zwiedzanie laboratoriów oraz zajęcia warsztatowe w ramach „Kalejdoskopu Elektroniki” na Wydziale AEI w dniu 4 listopada 2021r.
Gala ogłoszenia wyników Konkursu Prac Dyplomowych pod patronatem IEEE 2021 -20 października 2021 od godz. 15.45.
13 października - Rekrutacja i stoisko promocyjne Stowarzyszenia Studentów BEST Gliwice na Wydziale AEI
30 czerwca 2021r. Seminarium POB1 nt: Skutki pandemii COVID-19 dla Systemu Ochrony Zdrowia w Polsce i w wybranych państwach europejskich
Cykl zdalnych wykładów eksperckich w dniach 25 – 28 czerwca nt. „GPU Computing”, które wygłosi Prof. Che-Lun Hung z Institute Industrial z National Yang Ming University z Taipei na Tajwanie.
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.