A A+ A++

Michał Wachura wraz z Kamilem Wróblem pod okiem pana Janusza Poznańskiego zdobyli wyróżnienie w konkursie eVolo21. 

eVolo to konkurs poświęcony architekturze i projektowaniu, koncentrujący się na postępie technologicznym, zrównoważonym rozwoju i innowacyjnym projektowaniu na miarę XXI wieku. Celem konkursu jest promowanie i omawianie najbardziej awangardowych pomysłów generowanych w szkołach i profesjonalnych studiach na całym świecie. Jest to medium do badania rzeczywistości i przyszłości projektowania z aktualnymi wiadomościami, wydarzeniami i projektami.

Projekt

Obecnie na świecie żyje ponad 700 mln ludzi nie potrafiących pisać i czytać. Większość z nich to kobiety. Niemal trzy razy tyle, nie ma dostępu do stabilnego programu nauczania. Bez tych podstaw, ludzie zostają odcięci od informacji, wiedzy i edukacji. Liczne wojny, katastrofy naturalne, pogłębiające się nierówności społeczne i nadchodząca zapaść ekosystemu to realne problemy XXI wieku.

Projekt składa się z trzech etapów: pierwszy to produkcja wyspecjalizowanych jednostek naukowo-dydaktycznych w wieżach montażowych. Drugi to transport jednostek za pomocą modułów latających  do wybranych miejsc na kuli ziemskiej, gdzie systemy nauczania nie istnieją lub są na niskim poziomie. Trzeci etap to tworzenie ośrodków edukacyjnych, które dają ludziom dostęp do wiedzy, narzędzi i technologii współczesnego świata dając im możliwość wyrównania szans.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie