Autor: Mirosław Rogula Publikacja: 03.12.2021 Aktualizacja: 03.12.2021

Sala 101 – Weninger - multimedialna i innowacyjna

Duże zainteresowanie budzi prowadzony remont kapitalny Sali 101. Remont prowadzony jest z inicjatywy Dziekana Prof. PŚ Klaudiusza Fross, który nawiązał kontakt z Panem mgr inż. Maciejem Sporek, wiceprezesem Zarządu Weninger sp. z o.o. Weninger stał się Partnerem Wydziału w zakresie współpracy i promocji nauki oraz dydaktyki. Sala 101 będzie to innowacyjna multimedialna sala dla nowych form dydaktyki. Sponsorem prac budowlanych, wymiany instalacji, elementów wykończenia (posadzka, sufit akustyczny, rolety, oświetlenie, itp.) oraz wyposażenia meblowego jest firma Weninger. Wydział wyposażył salę w dwie multimedialne tablice oraz aluminiowe, przeszklone drzwi EI60. To  pierwszy taki kompleksowy remont finansowany przez partnera zewnętrznego. Prace budowlane realizowane wg projektu prof. PŚ. Klaudiusza Fross. Sala przeznaczona jest do zajęć projektowych, konsultacyjnych i seminaryjnych dla jednej grupy projektowej 12-15 os. lub grup łączonych (max 25 os.). Założeniem pomysłodawców jest aby sala była użytkowana cały dzień od rana do zamknięcia budynku. Jest wygodnie usytuowana na Ip, wciągu komunikacyjnym. Może służyć do zajęć projektowych ale także spotkań kół naukowych, z zaproszonymi gośćmi Wydziału, prezentacji okazjonalnych, spotkań katedralnych, mini seminariów, warsztatów międzynarodowych, wykładów hybrydowych i innych działalności wg potrzeb. Przy drzwiach zamieszony będzie tablet do rezerwacji Sali.

Sala będzie udostępniona dla zajęć projektowo-seminaryjnych od nowego semestru (luty 2022).

Sala 101 posiada 4 strefy pracy studenta nazwane koncepcyjnie: „klub dyskusyjny”  - prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, zaproszony gość; „trawnik inspiracji”  - prezentacja projektu i konsultacje; „poczekalnia” – praca własna studenta; „zadanie i wiedza” - praca grupowa, wyszukiwanie danych w Internecie, rysowanie. Osiem scen świetlnych (w tym podświetleń dekoracyjnych) pozwalana na komfortowe użytkowanie. Sala daje nowe możliwości prowadzenia zajęć, np. podzielenia grupy projektowej i prowadzenia równolegle: konsultacji pojedynczej lub w grupie, pracy własnej studenta oczekującego na konsultację, jednocześnie wykonywania poleceń i zadań w grupie, ćwiczenia prezentacji oraz dyskusji. Cały czas można pracować w sieci, on-line lub hybrydowo. Sposób prowadzenia zajęć projektowych zależy od inicjatywy prowadzącego. Sala daje nowe możliwości, które warto wykorzystać. Dwa multimedialne ekrany umożliwiają m.in. prezentacje projektu, wykładu, połączenie z Internetem, wyszukiwanie danych i materiałów do ćwiczeń na bieżąco, rysowanie, szkicowanie, korekty projektowe, zapisywanie danych, wysyłanie danych, połączenie ze studentami prowadzącymi oraz gośćmi w formie zdalnej, konsultacje on-line, prowadzenie zajęć hybrydowych itp. Sala posiada wykończenie i wyposażenie atestowane. Obecnie trwają drobne prace uzupełniające i sprawdzające.

„W styczniu 2022 roku odbędzie się uroczyste otwarcie w obecności Władz Uczelni, sponsora Weninger, Rady Dziekańskiej, Samorządu Studentów, zaproszonych gości. Następnie odbędą się prezentacje dla Prowadzących przedmioty projektowe i seminaria oraz studentów. Należy podkreślić duże zaangażowaniem wielu osób ze strony Władz Wydziału, administracji Wydziału, pracowników firmy Weninger. Jeżeli ta forma zmian adaptacyjnych sal konsultacyjnych przypadnie do gustu (spełni oczekiwania) pracownikom badawczo-dydaktycznym oraz studentom będziemy kontynuować modernizacje kolejnych pomieszczeń. Po pierwszym okresie użytkowania chcielibyśmy uzyskać informacje zwrotne od prowadzących zajęcia i studentów w zakresie użytkowania sali i sprzętu.

Podziękowania kieruję do Firmy Weninger, która z tak dużym zaangażowaniem, dbałością o jakość i wszelkie szczegóły przeprowadziła oraz sfinansowała remont. Zauważyłem, że wielu osobom udział w tym zadaniu dał wiele satysfakcji w tworzeniu nowej jakości na Wydziale.”

Klaudiusz Fross, Dziekan

Pokaż wszystkie

Drodzy Maturzyści

2024-09-20 08:09:08
2024-09-20 08:26:18
20.09.2024

Studenckie Centrum Kreatywności Inwestycją Roku 2023/24.

2024-09-20 07:59:00
2024-09-20 08:35:18
20.09.2024

#NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE.

2024-09-17 08:29:52
2024-09-17 08:32:43