Start - Strategia rozwoju
Strategia rozwoju Politechniki Śląskiej
Strategia rozwoju jest najważniejszym dokumentem wyznaczającym kierunki funkcjonowania Politechniki Śląskiej. Stanowi zbiór wyzwań zapisanych w postaci wizji, misji, celów strategicznych, a także sposobów ich realizacji. Wskazuje również kluczowe wartości, jakimi kieruje się Uczelnia w swej działalności.
Strategia przyjęta na lata 2021-2026 zakłada kontynuację działań zarówno podjętych w 2016 r., jak i tych związanych z wdrażaniem ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Politechnika Śląska czerpie swoją siłę z tradycji i doświadczenia zdobytego w okresie 75-ciu lat istnienia, a także z ambicji uzasadnionych aktualnym potencjałem, czego dowodem jest udział w dwóch strategicznych programach – „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB) oraz „Uniwersytet Europejski” (Eureca-Pro) – oraz w projektach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), dodatkowo zwiększających motywację do wdrażania polityki projakościowej i śmiałego planu doskonalenia.
Politechnika Śląska zamierza wzmocnić swoją pozycję w grupie europejskich uczelni badawczych, a także zwiększyć rozpoznawalność międzynarodową jako uczelnia nowoczesna i przedsiębiorcza, w której wartości uniwersyteckie potwierdzone sygnowaniem Wielkiej Karty Uniwersyteckiej, doskonałość naukowa i najwyższa jakość kształcenia są wspólnie najwyższym priorytetem. Uprawnia ją do tego coraz wyższa jakość badań naukowych, publikowanych prac, jak również silne poparcie wspólnoty Uczelni do wdrażania ambitnego planu rozwoju.
Współpraca:
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to pierwsza metropolia w Polsce składająca się z 41 miast i gmin, w których mieszka 2,3 mln mieszkańców.
Współpraca:
Katowice to miasto na prawach powiatu, w którym znajduje się siedziba władz województwa śląskiego oraz dwa wydziały Politechniki Śląskiej.
Współpraca:
APA Group to przedsiębiorstwo, które jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami.
Współpraca:
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA to strefa obejmująca grunty w 40 gminach województwa śląskiego, małopolskiego i opolskiego