A A+ A++

Zmarł prof. Zbigniew Hilary Żurek

Ze smutkiem informujemy, że 12 stycznia 2024 r. w wieku 71 lat zmarł emerytowany profesor Politechniki Śląskiej dr hab. inż. Zbigniew Żurek. Ostatnio pracował w Katedrze Transportu Drogowego na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej. Zajmował się metodami badawczymi diagnostyki procesu zmęczenia stali ferromagnetycznych i paramagnetycznych, tworzeniem bazy identyfikacyjnej stali stosowanych w transporcie, energetyce i medycynie – w zakresie parametrów magnetycznych i elektrycznych i przemysłową aplikacją metod badawczych. Był cenionym dydaktykiem.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach (https://parafia-bogucice.pl/kamera/) w środę 17 stycznia 2024 r. o godz. 10. Po mszy kondukt przejdzie na cmentarz Bonifratrów w Katowicach-Bogucicach (https://katowicebonifratrow.grobonet.com/).

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie