A A+ A++

Partnerzy

Partnerzy Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej

 

ALSTOM ZWUS

Alstom jest największym inwestorem międzynarodowym w branży transportu szynowego w Polsce. W 2021 r. zakończył przejmowanie Bombardier Transportation ZWUS z jego zakładem w Katowicach.
Zakres działalności obejmuje:
– produkcję nadwozi lokomotyw oraz pociągów pasażerskich, ram wózków dla pociągów wielkich prędkości, zespołów trakcyjnych ruchu regionalnego, tramwajów i wagonów metra
– projektowanie i produkcję systemów sterowania i kontroli ruchu kolejowego
– produkcję aparatury elektrycznej
– usługi utrzymania urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz serwis utrzymania pojazdów szynowych.

https://www.alstom.com/pl/alstom-w-polsce

pl.bombardier.com  www.zwus.pl

JAS-FBG SA

JAS-FBG SA: 25 lat doświadczenia, 21000 klientów, 1000 pracowników, 120 oddziałów, 1000000 ton towarów przewożonych rocznie, 60000 przesyłek w 4500 transportach miesięcznie, 200 nowoczesnych ciężarówek z naczepami, 60000 m kw. powierzchni magazynowych, 70 agencji celnych w całym kraju.

www.jasfbg.com.pl  

Transprzęt Jaworzno III

Prowadzi działalność w zakresie:
– profesjonalnych usług transportowych i spedycyjnych,
– sprzedaży wyrobów betonowych,
– sprzedaży paliw płynnych.

www.transprzet-jaworzno.pl  

https://www.alstom.com/pl/alstom-w-polsce

www.infrasilesia.pl

DB Cargo Polska od 2009 roku zapewnia krajowe i międzynarodowe rozwiązania transportowo-logistyczne realizowane we współpracy z międzynarodową siecią niemieckiego DB Cargo AG. Fundamentem działalności DB Cargo Polska są kolejowe transporty towarowe. Spółki grupy DB Cargo Polska: DB Cargo Spedkol (Kędzierzyn-Koźle), DB Port Szczecin, Infra SILESIA (Rybnik), DB Cargo Czechia (Ostrava – Moravská Ostrava).

pl.dbcargo.com

euroterminal-logo.png

Euroterminal Sławków

„Euroterminal Sławków” sp. z o.o. jest terminalem przeładunkowym usytuowanym na styku najdalej na zachód wysuniętego odcinka linii kolejowych o szerokim rozstawie toru (1520 mm) i linii normalnotorowej (1435 mm), dzięki czemu doskonale wpisuje się w rozwój transportu kontenerowego na trasie Daleki Wschód i Azja – Europa Zachodnia. Jednocześnie Euroterminal znajduje się w pobliżu przecięcia Paneuropejskich Korytarzy Transportowych łączących Wschód z Zachodem (Paneuropejski Korytarz Transportowy III) oraz Północ z Południem (Paneuropejski Korytarz Transportowy VI) naszego kontynentu. Terminal usytuowany jest na obrzeżach Aglomeracji Śląskiej, w miejscu posiadającym wyjątkowe położenie wobec głównych szlaków komunikacyjnych w regionie, zarówno w odniesieniu do transportu drogowego, jak i kolejowego.

http://euterminal.pl/

LOGO-TPSM.png

Terminale Przeładunkowe Sławków – Medyka

Położenie w pobliżu skrzyżowania najważniejszych paneuropejskich korytarzy transportowych położenie o obrębie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w pobliżu głównych tras krajowych autostrady A1, autostrady A4.Lokalizacja na styku kolei szerokotorowej (1520 mm) i normalnotorowej (1435 mm) – najdalej na zachód wysunięty punkt kolei szerokotorowej w odległości 400 km od polsko-ukraińskiej granicy.
Podstawowy zakres działalności:
– operacje przeładunkowe
– składowanie na placach składowych
– transport kolejowy
– spedycja samochodowa
– usługi spedycyjne.

https://tpsm.pl

LS-Technics.png

LS Technics sp. z o.o.

Doświadczona organizacja MRO (maintenance, repair and overhaul = konserwacja, naprawa i przegląd) będąca częścią Polskiej Grupy Lotniczej. Wykonuje naprawy, konserwacje, przeglądy, badania, wymiany oraz modyfikacje różnych statków powietrznych. Zatrudnia ponad 350 najwyższej klasy specjalistów branży lotniczej. Obsługuje samoloty większości linii lotniczych wykonujących loty do Polski. Firma działa na siedmiu lotniskach w Polsce: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Bydgoszczy oraz Poznaniu. Na życzenie klientów wykonuje obsługę liniową samolotów w każdej lokalizacji na świecie.

https://www.lst.aero/

 

Inter-Turbo. BBB Industries

Inter-Turbo--BBB-Industries.png

Regeneracja turbosprężarek i wtryskiwaczy do samochodów osobowych i ciężarowych. Zaawansowany park maszynowy. Współpraca z Politechniką Śląską w tworzeniu nowych technologii napraw.

http://inter-turbo.pl

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie