Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej świętował 20-lecie

25 listopada 2022 r. na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej PŚ obchodzono 20-lecie powstania wydziału. Na uroczystości o godz. 13 w auli dziekan przedstawił współczesność wydziału, a były dziekan (obecnie prorektor) historię wydziału. Razem z pierwszym dziekanem zostali uwiecznieni na wspólnym zdjęciu.

Od lewej: prof. Bogusław Łazarz (dziekan w latach 2008–2016), prof. Piotr Folęga (dziekan od roku 2016) i prof. Andrzej Wilk (dziekan w latach 2002–2008).

Za zasługi dla Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej odznaczono w tym roku: miasto Katowice, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej i przewodniczącego rady społecznej WTIL Jarosława Cichonia, prezesa zarządu WSOP.

Uroczystość prowadził prodziekan Marcin Staniek. Poza dziekanami przemawiali: prezydent Katowic Marcin Krupa, prof. Zbigniew Dąbrowski z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW i prof. Andrzej Świderski z Instytutu Transportu Samochodowego.

Prorektor Bogusław Łazarz przedstawił list gratulacyjny od rektora PŚ Arkadiusza Mężyka.

Pisemne gratulacje dziekan otrzymał także od marszałka województwa śląskiego,

prezydenta Katowic

i prezesa UTK

oraz prezesa Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych, dyrektora Instytutu Transportu Samochodowego, prorektorów Politechniki Lubelskiej i Politechniki Wrocławskiej, dziekanów: Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej, a z Politechniki Śląskiej od dziekanów: Wydziału Budownictwa, Wydziału Inżynierii Biomedycznej, Wydziału Inżynierii Materiałowej i Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

Uroczystość została poprzedzona briefingiem w hali technologii transportowych

(obszerna relacja w aktualnościach uczelnianych https://www.polsl.pl/ps_aktualnosci/nowoczesne-pracownie-na-wydziale-transportu-i-inzynierii-lotniczej/).