A A+ A++

Wizyta w tyskim Centrum Sterowania Ruchem

W Tychach od połowy roku 2022 działa nowoczesny ITS (inteligentny system transportowy), którego sercem jest Centrum Sterowania Ruchem (https://www.tychy.pl/2022/07/04/rusza-najnowoczesniejszy-w-polsce-system-sterowania-ruchem-its-tychy/). Zastosowane rozwiązania są interesujące dla międzynarodowego środowiska akademickiego. 17 maja 2023 r. z inicjatywy profesorów Aleksandra Sładkowskiego i Grzegorza Wojnara z Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej PŚ tyskie CSR odwiedzili goście z Rumunii i Kazachstanu: prof. Marian Mocan – dziekan Wydziału Zarządzania Produkcją i  Transportem na Politechnice w Timisoarze oraz Madiyar Sultanbek – doktorant i stażysta z Kazachskiego Uniwersytetu Narodowego.

Timisoara to przemysłowe i trzecie pod względem wielkości miasto w Rumunii, nie dziwi więc, że mamy bardzo dobre relacje, nasze politechniki chętnie ze sobą współpracują, m.in. organizując liczne wymiany – powiedział prof. Aleksander Sładkowski, podkreślając jednocześnie, że rozwiązania, które oferuje tyski Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem, należy jak najszerzej promować. Zaproponował przedstawienie wyników wdrożenia innowacyjnych rozwiązań na sesji plenarnej XV Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Transport Problems”, która odbędzie się w dniach 21–23 czerwca na Politechnice Śląskiej.

Goście byli pod wrażeniem nie tylko funkcjonalności systemu, ale i samej przestrzeni Centrum Sterowania Ruchem, w którym odbyło się spotkanie.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie