Seminarium „Track Management STRAHOS 2022”

W dniach 13–14 października 2022 r. w Popradzie (Słowacja) odbyło się 19. Seminarium „Track Management STRAHOS 2022” zorganizowane przez Wydział Inżynierii Lądowej Uniwersytetu Żylińskiego we współpracy z Kolejami Republiki Słowackiej (ŽSR).

Celem był rozwój współpracy w zakresie badań infrastruktury kolejowej i transportu oraz publikowanie wyników badań uczelni uczestniczących w projekcie: Azerbejdżańskiego Uniwersytetu Architektury i Budownictwa, Politechniki Śląskiej, Politechniki w Pradze, Uniwersytetu Technicznego z Dreźnie, Politechniki Brneńskiej i Uniwersytetu Żylińskiego.

Przedstawiciele Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej już od lat uczestniczą w seminariach z tego cyklu. W tegorocznym seminarium wzięli udział pracownicy i doktoranci wydziału: prof. dr hab. Aleksander Sładkowski, dr hab. Katarzyna Markowska, prof. PŚ, mgr inż. Artur Budzyński i mgr inż. Tomasz Kawka.