Profesorowie z WTIL w gronie najbardziej wpływowych naukowców świata

Troje uczelnianych profesorów z Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej PŚ zostało zaliczonych do najbardziej wpływowych naukowców świata w dotyczącym roku 2021 zestawieniu sporządzonym przez Stanford University i opublikowanym w październiku 2022 r. przez Elsevier BV (https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/4). Do dwóch pań profesor: dr hab. inż. Elżbiety Macioszek i dr hab. inż. Doroty Burchart, obecnych w rankingu też rok wcześniej, dołączył dr hab. inż. Piotr Nowakowski. W zestawieniu dotyczącym roku 2021 pojawia się 27 autorów z Politechniki Śląskiej, ponad tysiąc z Polski, a ze świata ok. 200 tys. na ok. 9 mln sprawdzonych. Osiągnięcia oceniano na podstawie cytowań publikacji wg bazy danych Scopus zgodnie z zasadami opublikowanymi kilka lat wcześniej w PLoS Biology. Naszym wyróżnionym gratulujemy osiągnięć.