Profesor Aleksander Sładkowski odznaczony za wybitne zasługi

30 maja 2022, gdy prezydent RP Andrzej Duda był z wizytą w Egipcie, w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot w imieniu prezydenta RP wręczył ordery i odznaczenia państwowe przyznane osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej został odznaczony m.in. prof. Aleksander Sładkowski z Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczem PŚ. Gratulujemy!

Na fotografiach powiadomienie o przyznaniu orderu, ceremonia w sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego i odznaczeni przedstawiciele śląskich uczelni na tarasie pałacu (prof. Barbara Kos z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i prof. Aleksander Sładkowski z Politechniki Śląskiej).