Profesor Aleksander Sładkowski odznaczony za wybitne zasługi
30 maja 2022, gdy prezydent RP Andrzej Duda był z wizytą w Egipcie, w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot w imieniu prezydenta RP wręczył ordery i odznaczenia państwowe przyznane osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej został odznaczony m.in. prof. Aleksander Sładkowski z Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczem PŚ. Gratulujemy!
Na fotografiach powiadomienie o przyznaniu orderu, ceremonia w sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego i odznaczeni przedstawiciele śląskich uczelni na tarasie pałacu (prof. Barbara Kos z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i prof. Aleksander Sładkowski z Politechniki Śląskiej).
https://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/odznaczenia-panstwowe-dla-osob-zasluzonym-w-sluzbie-panstwu-i-spoleczenstwu,54600



