Nagroda wydziału PAN dla dr inż. Katarzyny Turoń

Wydział IV – Nauk Technicznych – Polskiej Akademii Nauk przyznaje młodym naukowcom (do 40 roku życia) nagrody za wyróżniającą się twórczą pracę naukową z dziedziny nauk technicznych (publikację lub cykl prac). Dr inż. Katarzyna Turoń z Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej została laureatką tegorocznego konkursu i 1 grudnia 2022 r. w siedzibie PAN w Warszawie odebrała nagrodę za obronioną z wyróżnieniem rozprawę doktorską poświęconą doborowi systemów usług krótkoterminowego wynajmu samochodów (car-sharing) odpowiednich do obszarów miejskich.

Praca wspiera rozwiązywanie problemu nieodpowiednio wdrożonych lub funkcjonujących usług car-sharingu w Polsce oraz przyczynia się do rozwoju nowoczesnej mobilności i transformacji rynku motoryzacji indywidualnej. Władze Politechniki Śląskiej były reprezentowane przez prorektorów Bogusława Łazarza i Marka Pawełczyka.

Na zdjęciu od lewej: prorektor ds. nauki i rozwoju prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, laureatka dr inż. Katarzyna Turoń i prorektor ds. ogólnych prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz.