Dr inż. Krzysztof Krawiec na stażu naukowym w Niemczech

Pracownik Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej dr inż. Krzysztof Krawiec w dniach 26 lipca – 6 sierpnia 2021 r. przebywał na stażu naukowym w Instytucie Automatyzacji i Komunikacji w Magdeburgu (niem. ifak – Institut für Automation und Kommunikation e.V.). Głównym tematem stażu były badania naukowe nad procesem wdrażania pojazdów zeroemisyjnych. Instytut przedstawił kompleksowy przegląd aktualnych prac badawczych w zakresie inteligentnych systemów transportowych. Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej współpracuje naukowo z nim od niemal 10 lat, wspólnie realizując międzynarodowe projekty badawcze. Wizyta dra inż. Krzysztofa Krawca była kontynuacją tej współpracy i okazją do rozważenia możliwości dalszych wspólnych badań nad rozwojem elektromobilności oraz realizacji kolejnych projektów naukowych.

Na zdjęciu Olaf Czogalla, opiekun stażu, i Krzysztof Krawiec przed budynkiem instytutu