A A+ A++

Sukces SKN Unmanned na hackathonie

W tytule aktualności przeważają obce słowa, a treści dostępne cyfrowo powinny być przedstawiane prostym językiem (https://www.gov.pl/web/dostepnosc-cyfrowa/jak-zwiekszyc-dostepnosc-cyfrowa-dokumentow-tekstowych), więc zaczynamy od wyjaśnień.

Sukces oznacza osiągnięcie celu lub wysokiej pozycji. Skrót SKN oznacza studenckie koło naukowe. Angielski wyraz unmanned znaczy bezzałogowy lub bezzałogowiec. Przyimek na jest rodzimy, więc nie wymaga tłumaczenia, ale zainteresowani znajdą w słowniku rozbudowane hasło (https://wsjp.pl/haslo/podglad/23828/na). Hackathon to maraton projektowania; wyraz powstał przez połączenie angielskich słów hack i marathon oznaczających hakowanie i maraton; hakowanie oznacza w informatyce pokonywanie zabezpieczeń, maraton to bieg długodystansowy, a także czynność, która jest wykonywana bardzo długo, zwykle bez przerwy, i która może być z tego powodu męcząca.

W dniach 18–19 maja 2024 odbył się w Mielcu największy w Europie hackathon lotniczy AviaTech Challenge. Kilkuset uczestników przez pełną dobę zmagało się z wyzwaniami związanymi z branżą lotniczą. Politechnikę Śląską reprezentowali członkowie SKN Unmanned, którzy nieprzespany weekend poświęcili na opracowanie projektu drona zasilanego energią słoneczną. Młodych innowatorów: Rafała Soleckiego, Patrycję Ołubek, Konrada Piórkowskiego, Szymona Dulaka, Maję Foryciarz, Mateusza Muchę, Adama Piłata i Mateusza Pietraszkę wspomagali mentorzy Konrad Foryciarz i Krzysztof Targosz. Zespół został wyróżniony nagrodą 5000 zł w kategorii ekologia transportu lotniczego. Gratulujemy!

 

 

https://korso.pl/wiadomosci/to-byly-emocje-pomysly-innowacje-pierwszy-i-najwiekszy-w-europie-hackathon-lotniczy-odbyl-sie-w-mielcu-zdjecia/CKBtW7DgvflaDIekzv4l

 

 

 

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie