A A+ A++
photo
Autor: Rafał Wąsik Publikacja: 07.06.2023 Aktualizacja: 27.09.2023

Studiuj w Katowicach - trwa rekrutacja!

Zapraszamy do studiowania w Katowicach na Wydziale Inżynierii Materiałowej. Przygotowalismy wiele bardzo ciekawych kierunków i specjalności do wyboru:

Inżynieria materiałowa

Poszycia w samolotach, sztuczne serce czy innowacyjne kamizelki kuloodporne - to tylko niektóre z produktów, które mogły powstać dzięki osiągnięciom inżynierii materiałowej. Rozwój tej dziedziny inżynierii stwarza ogromne możliwości. Dzięki niej człowiek podbija kosmos, chroni środowisko, swoje zdrowie, buduje wieżowce odporne na skutki trzęsień ziemi, może drukować samochody albo wykorzystywać nowatorskie materiały stomatologiczne. Gdyby nie możliwości jakie daje nauka o materiałach nasze komputery czy smartfony nie miałyby takich parametrów a kombinezony skoczków narciarskich nie pomagałyby w walce z oporem powietrza. Podobne przykłady można mnożyć. Inżynier materiałowy cały czas coś ulepsza lub wynajduje. Jeżeli interesujesz się zastosowaniem materiałów, ich właściwościami i możliwościami to znalazłeś kierunek idealny.
Link do rekrutacji (kliknij tutaj)

Informatyka przemysłowa (profil praktyczny)

Rosnąca automatyzacja i robotyzacja produkcji powodują, że o inżynierów informatyków firmy się biją. Modernizacja linii produkcyjnych oraz wdrażanie systemów je automatyzujących niesie za sobą szereg korzyści, zarówno dla człowieka jak i firmy. Kompleksowa automatyzacja produkcji przemysłowej obejmuje nie tylko działania wytwórcze, ale także te związane z pakowaniem, składowaniem oraz transportem. Dzięki możliwości programowani, maszyny mogą być dowolnie dostosowane do realizacji danego zadania. Tym samym zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu programowania komputerów, projektowania oraz obsługi przemysłowych systemów informatycznych jest ogromne, a co za tym idzie inżynierowie tej specjalności w dobrze płatnych ofertach mogą przebierać. W kształceniu stawiamy na stały kontakt z przemysłem, przedstawiciele branży IT tworzą Radę Programową kierunku, tym samym uczymy tego co aktualne i zgodne z nowoczesnymi trendami branży IT.
Link do rekrutacji (kliknij tutaj)

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Fabryka przyszłości musi być w stanie dynamicznie reagować na ciągle zmieniające się wymagania konsumentów, zmieniający się popyt i aktualne trendy. Elastyczne dopasowanie się do sytuacji to klucz do sukcesu. Zmieniają się role menedżerów zmieniają i role pracowników. Ci pierwsi stają się bardziej organizatorami pracy a drudzy samodzielnymi, świadomymi celów firmy członkami zespołów. Orientując się w potrzebach i priorytetach organizacji, mogą też podejmować bardziej świadome decyzje, ulepszać procedury i algorytmy oraz proponować nowe rozwiązania. Ogromne znaczenie ma automatyzacja procesów wytwórczych i komunikacja, także na linii człowiek-robot. Dlatego zarządzanie i inżyniera produkcji to jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków. Znamy i analizujemy oczekiwania przedsiębiorców. To pod nie opracowaliśmy program studiów. Po ich ukończeniu, będziesz posiadać umiejętność kojarzenia problemów technicznych z ekonomicznymi i społecznymi a to umożliwi właściwe przygotowanie i organizację procesu produkcyjnego z oceną wpływu decyzji produkcyjnych na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa i osiąganych wyników ekonomiczno-finansowych.
Link do rekrutacji (kliknij tutaj)
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie

Zmarł dr inż.Andrzej Puszer

Ryszard Koczyrkiewicz
2023-12-04 10:08:00
2023-12-04 10:27:04
04.12.2023

Zaproszenie na Forum Inżynierii Materiałowej

Rafał Wąsik
2023-11-27 10:28:00
2023-11-27 11:04:54
27.11.2023

Three Minute Thesis 2023

Rafał Wąsik
2023-11-24 11:33:20
2023-11-24 11:45:06
24.11.2023

Wysokie miejsce Politechniki Śląskiej w najnowszej edycji EngiRank 2023

Rafał Wąsik
2023-11-23 12:20:44
2023-11-23 12:26:34
23.11.2023

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie