A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 31.05.2017

Studenci Politechniki Śląskiej wyjeździli sukces w Londynie!

Bolid studentów Politechniki Śląskiej wywalczył 5. miejsce w kategorii pojazdów Urban Concept oraz 9. miejsce w Drivers' World Championship podczas tegorocznej edycji Shell Eco-marathonu. Międzynarodowe wyścigi pojazdów ekologicznych odbyły się w miniony weekend w Londynie. Reprezentacja naszej uczelni okazała się najlepsza spośród wszystkich polskich drużyn biorących udział w rywalizacji. Gratulujemy.
 
HydroGENIUS, czyli pojazd skonstruowany przez zespół Smart Power z Politechniki Śląskiej, przejechał aż 104 km na jednym litrze wodoru. Tym samym zajął 5. miejsce w kategorii Urban Concept, w której celem było przejechanie jak największej odległości na jednym litrze paliwa lub jednym kwh energii.
Politechniczny bolid wziął również udział w prestiżowym wyścigu Drivers' World Championship, gdzie rywalizował z pojazdami w swojej kategorii z Europy, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej. Ostatecznie ekipa Smart Power zajęła 9. miejsce.
 
W największym i zarazem najbardziej prestiżowym i innowacyjnym konkursie pojazdów energooszczędnych Shell Eco-marathon wzięło udział w tym roku ponad 170 drużyn z całego świata. Polskę reprezentowało pięć zespołów z Politechnik: Śląskiej, Warszawskiej, Gdańskiej, Lubelskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Bolid zaprojektowany i wykonany przez studentów Politechniki Śląskiej zakończył rywalizację na najwyższym miejscu spośród wszystkich lekkich pojazdów elektrycznych z naszego kraju.
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

SI@AEI: Chcesz budować technologię, która zmienia świat?

Zapraszamy na nowy kierunek studiów Sztuczna Inteligencja!

Paweł Kasprowski
2026-06-19 14:49:27
2026-06-19 14:53:48
19.06.2026
photo

Seminarium Katedry PISS z udziałem Marcina Korbasiewicza, współzałożyciela firmy Weles Acoustics

Bogusława Słowak
2026-06-15 16:44:15
2026-06-16 13:16:46
15.06.2026
photo

Ogłoszenie o godzinach wolnych od zajęć dydaktycznych w dniu 17 czerwca 2026r (środa) od godziny 11.30 do godz. 14.00

Bogusława Słowak
2026-06-15 10:03:00
2026-06-15 10:08:57
15.06.2026
photo

Zaproszenie na Wykład Profesorski 17 czerwca 2026r.

Bogusława Słowak
2026-06-15 09:54:22
2026-06-15 10:01:30
15.06.2026

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
21.04

Test Wydarzenia

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie