A A+ A++
RAr_splash1

Koła Naukowe

+iKAWA więcej...

antyRAMA więcej...

AKWA więcej...

GRAWIZJA  http://www.glarch.info/

Rokoko więcej...

ODNOWA TERENÓW POPRZEMYSŁOWYCH więcej...

WZORNIK  więcej...

LAB 60+ więcej..

eko_SYSTEM więcej..

Silesian Proptech więcej...  

Historii Architektury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego więcej...

SpaceDesign PolSl SPSA więcej..

Urban Model więcej...

Universal Design więcej...

ikawa


Koło Naukowe „+iKAWA”

działa na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach od marca 2006 roku. W swoich szeregach skupia aktywnych studentów z dwóch kierunków Wydziału Architektury /architektury i urbanistyki oraz architektury wnętrz/.

Działalność Koła opiera się na promowaniu aktywnego uczestnictwa młodych ludzi w różnych akcjach społecznych po zajęciach na uczelni. Ważnym elementem naszego zaangażowania jest organizacja i uczestnictwo w warsztatach studenckich, wystawach architektonicznych. Organizowane przez nas spotkania i prelekcje mają na celu uwrażliwić adresatów na współczesną architekturę i sztukę oraz promować dorobek twórczy studentów oraz pracowników dydaktycznych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

Wykonane przez Koło ekspozycje przyczyniły się do zaprezentowania osiągnięć dydaktycznych i artystycznych Wydziału Architektury w Gliwicach oraz Politechniki Śląskiej szerokiemu gronu odbiorców – zarówno pracownikom i studentom uczelni jak i mieszkańcom miast aglomeracji śląskiej, a także zaprzyjaźnionemu z naszym Wydziałem, Ośrodkiem Akademickim w Ostrawie w Republice Czeskiej.

Warsztaty prowadzone przez naszych studentów cieszą się dużą popularnością. Współpracowaliśmy przy organizacji wszystkich edycji Nocy Naukowców, warsztatów dla dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół.

W ramach współpracy międzynarodowej powstało wiele inicjatyw, m.in. w Gliwicach, Katowicach /Polska/, Bratysławie, Ostravie, Pradze /Czechy/, Marsylii /Francja/, Portsmouth /Wielka Brytania/, Kassel /Niemcy/.

Spotkania:
sala 04 (piwnica) Wydział Architektury Politechniki Śląskiej
każdy wtorek godzina 17:00

Kontakt:
iHERBATA na fejsbuku
Forum koła iKAWA


antyRAMA

Co jest ważniejsze obraz czy antyrama?
Można powiedzieć, że dzieło jest najważniejsze, lecz czym by ono było bez podtrzymującej je antyramy.

Czym jest antyRAMA architektury?
Jest zdobywaniem wiedzy i umiejętności. Jest zaangażowaniem, kreatywnością, energią, partycypacją i... spontanicznością.

Co znajduje się w antyRAMIE?
Obraz ujawnia nam szczypta spotkań, seminariów, warsztatów i wyjazdów. Ujawnia nam ona obraz happeningów i akcji. W centrum tego dzieła są ludzkie potrzeby. antyRAMA architektury to odpowiedź na słowa: Ludzie ignorują architekturę, która ignoruje ludzi.

Obraz się zmienia, przedstawiając nam kolejne akapity, rozdziały, sceny ludzkiego życia, a antyRAMA pozostaje ta sama.

Kontakt:
antyRAMA na facebook'u
e- mail: kolo.antyrama@gmail.com
telefon: 725010599 Łukasz Harat
502028892 Karolina Czuwara


AKWA

Studenckie Koło Naukowo-Artystyczne „Akwa

  • tworzenie warunków umożliwiających studentom poszerzanie wiedzy, umiejętności i zainteresowań z zakresu architektury poprzez malarstwo 
  • indywidualny rozwój członków koła 
  • promocja kultury i sztuki 
  • umożliwienie zdobycia doświadczenia, praktycznej wiedzy i umiejętności artystycznych, które przyczynią się do podniesienia jakości projektów architektonicznych 
  • integracja środowiska artystycznego uczelni 
  • rozbudzanie zainteresowania malarstwem wśród studentów 
  • prezentacja osiągnięć koła 

Opiekun koła :

Dr inż. arch. Jolanta Tofil
Jolanta.tofil@polsl.pl

Dr inż. arch. Monika Sroka-Bizoń
Monika.sroka-bizon@polsl.pl

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE ODNOWY TERENÓW POPRZEMYSŁOWYCH


 

Studenckie Koło Naukowe Historii Architektury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego "ROKOKO"

Studenckie Koło Naukowe Historii Architektury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego "Rokoko"działa na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej od 2016 roku. Tworzą je studenci zainteresowani nie tylko historią architektury, ale także współczesnymi wyzwaniami projektowymi w kontekście historycznym.

Członkowie Koła podczas wyjazdowych warsztatów mają okazję zmierzyć się z faktycznymi problemami urbanistyczno-architektonicznymi miejsc, dzięki realizowanej współpracy z władzami miast i gmin. Projekt koncepcyjny uatrakcyjnienia turystycznej przestrzeni w Kaletach - Zielonej, zaprojektowana idea śródmieścia Wisły, czy udział w konkursie na rewitalizację Starego Miasta w Żorach, to tylko niektóre z działań Uczestników Koła w ostatnim czasie.

Współpraca z zaprzyjaźnionymi Kołami Naukowymi z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej zaowocowała między innymi uczestnictwem we wspólnych, corocznych warsztatach w Seifhennersdorfie, poruszających tematykę rewitalizacji drewnianych obiektów przysłupowych.

Działania naszego Koła Naukowego kierowane są również w stronę poznawania śląskiego środowiska twórczego oraz lokalnego dziedzictwa architektury. Aktywność w tym zakresie to pomoc przy organizacji wystaw i benefisów Architektów-Nestorów, takich jak Jerzy Gottfried czy Jurand Jarecki w ramach prowadzonego przez Bibliotekę Śląską projektu: "Twórcy Śląskiej Architektury - Portrety". Spotkania z Mistrzami architektury są dla nas studentów niezwykłym przeżyciem.

Nasze motto to słowa Tomasza Manna: „Kultura to umiejętność dziedziczenia”.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich, którym dziedzictwo architektoniczne i kulturowe nie jest obojętne!

Zarząd Koła:

Przewodniczący: Marta Dobrowolska

Z-ca przewodniczącego: Jakub Bródka

Koordynator projektów: Justyna Motyka

Opiekunowie Naukowi:

- Magdalena Żmudzińska-Nowak, dr hab. arch, prof. nzw.
- Elżbieta Rzdzawska_Augustin, dr inż. arch

Kontakt:

https://www.facebook.com/skn.rokoko/


Koło formalnie działa od 1997r. Jest jednym ze studenckich kół naukowych najdłużej działających na Politechnice Śl.. Jego opiekunami naukowymi są obecnie: dr hab. inż. arch. Ewa Wala i dr inż arch. Anna Sulimowska-Ociepka, a konsultantami pracownicy Katedry Teorii, Projektowania i Historii Architektury (RAr3). Działalność koła skupia się na ważnych i aktualnych, zwłaszcza na Śląsku, problemach przekształceń terenów i obiektów poprzemysłowych. W ramach działalności koła organizowane są. warsztaty projektowe oraz krajowe i zagraniczne wyjazdy studialne, Do współpracy zapraszane są różne instytucje, jak np. BAUHAUS-Dessau, IBA-SEE Fϋrst Pϋckler Land GmbH, oraz architekci z Polski i zagranicy (np. z Niemiec, Finlandii) zaprzyjaźnieni z naszym wydziałem, którzy dzielą się swym doświadczeniem w zakresie podejmowanej w ramach warsztatów problematyki. Celem działań koła z jednej strony jest zainteresowanie studentów problematyką przekształceń terenów poprzemysłowych, a z drugiej strony współpraca z władzami samorządowymi w zakresie poszukiwania rozwiązań, które mogłyby ułatwić im podejmowanie decyzji w tym zakresie.. Efekty działalności koła prezentowane są w w formie prezentacji multimedialnych i, wystaw organizowanych w siedzibach zainteresowanych instytucji oraz w formie publikacji. Uzyskane doświadczenia wykorzystywane są przez studentów w pracach kursowych i dyplomowych. Współpraca z różnymi instytucjami, stanowi swego rodzaju promocję działań podejmowanych przez pracowników i studentów, zmierzających do szerszej dyskusji o problemach związanych z odnową terenów poprzemysłowych naszego regionu. Serdecznie zapraszamy do współpracy Kontakt:

Platforma Zdalnej Edukacji Publikacje: Krajobrazy przekształcone; Biul. Pol. Śl. 2011 nr 1, s. 34-35; https://issuu.com/politechnikaslaska/docs/biuletyn_styczen_2011

Nowe życie wieży ciśnień; Biul. Pol. Śl. 2014 nr 6/7, s. 56, https://issuu.com/politechnikaslaska/docs/biuletyn_czerwiec-lipiec_2014

Współczesne metamorfozy - Dolni Oblast Vitkovice; Biul. Pol. Śl. 2017 nr 3, s. 27-30; https://issuu.com/politechnikaslaska/docs/biuletyn_polsl_03.2017


 


Koło naukowe “Wzornik” to grupa studentów, która prowadzi spotkania dyskusyjne oraz prace projektowe od czerwca 2015 roku.

Zapraszamy do wspólnego twórczego działania w każdy wtorek 9:50 - 11:00 oraz w środę 15:30 - 17:30.


W 2016 r. Koło Naukowe zrealizowało współpracę z firmami komercyjnymi w następujących zakresach:
- spotkania studyjne w firmach i zakładach produkcyjnych
- realizacja prac projektowych i prototypowych, konsultacje ze specjalistami
- wystawy prac studentów w siedzibach firm.

Wykaz firm komercyjnych z którymi nawiązano współpracę:

- Marka LARB – wizyta studyjna w salonie w Katowicach. Prezentacja oferty produktowej marki http://www.customform.pl/

-Classen-POL S.A Zrealizowano wizytę studyjną w fabryce w Zwonowicach. http://classen.pl/

- FIO Piotr Bolanowski – współpraca technologiczna http://filtertechnic.eu

-Drew Technika – współpraca technologiczna http://www.drewtechnika.pl/

- Mart Tomasz Wysocki Zrealizowano prace projektowe i prototypowe. http://www.materacemart.eu/

- Stolmos Tadeusz Moskała Zrealizowano prace projektowe.http://stolmos.pl/

- Coala Zrealizowano prace projektowe i prototypowe. http://www.coala.pl/pl/

- Asberg Meble – współpraca technologiczna. http://asberg.pl/

Zarząd koła

dr Krzysztof Groń- opiekun

Daria Pilszczyk - prezes

Joanna John - wiceprezes

Zapraszamy

https://web.facebook.com/pg/wzornik/posts/?ref=page_internal



Studenckie Koło Naukowe LAB 60+

Studenckie Koło Naukowe LAB 60+ działa na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej pod patronatem Fundacji Laboratorium Architektury 60+ (LAB60+) od 2016 roku.

Zarząd koła:

Patryk Prychodko - przewodniczący koła

Iga Soczawa - zastępca przewodniczącego koła

Dominika Łuc - przewodnicząca ds. promocji

Opiekunowie naukowi:

dr inż. arch. Iwona Benek,  iwona.benek@polsl.pl

dr inż. arch. Agnieszka Labus, agnieszka.labus@polsl.pl

Strona internetowa: 

Strona internetowa: 

Facebook: https://www.facebook.com/sknlab60plus/

Instagram: https://www.instagram.com/knlab60plus/

Siedziba koła:

sala 104a na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej

Celem działalności koła jest:

  • zainteresowanie i uwrażliwienie studentów i studentek tematyką projektowania projektowania wobec potrzeb starzejącego się społeczeństwa poprzez udział w projektach i wydarzeniach związanych z tematem projektowania uniwersalnego, w tym z tzw. perspektywą 60+.
  • współpraca z samorządami lokalnymi, instytucjami i organizacjami oraz innymi kołami naukowymi z uwagi na społeczną aktualność tematyki
  • zachęta do prowadzenia działań interdyscyplinarnych, poprzez wzrost kompetencji studentów i studentek w pokrewnych obszarach wiedzy (socjologia, gerontologia, psychologia środowiskowa wykorzystanie nowoczesnych technologii)

Realizacja powyższych zadań odbywa się poprzez organizację i udział w licznych wydarzeniach i projektach, m.in.:

  • Współudział w projekcie Architektura, technologia – VIRTUAL REALITY . Celem projektu było stworzenie symulacji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, dającej możliwości testowania rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych pod kątem specyfiki różnych grup użytkowników. Projekt służy poszukiwaniu innowacyjnych zastosowań VR w projektowaniu architektonicznym i popularyzacji wiedzy na temat projektowania dla osób starszych.
  • Udział w warsztatach organizowanych w Przytułku  im. św. Brata Alberta w Warszawie przy tworzeniu ogrodu sensorycznego dla osób starszych. 3 dniowe warsztaty zakończyły się prezentacją dwóch koncepcji ogrodu z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców, czyli osób starszych i niepełnosprawnych.
  • Pracę nad tematyką związaną ze starzeniem się społeczeństw, która jest rozwijana poprzez udział studentów należących do Koła Naukowego LAB60+ w projektach PBL realizowanych na Politechnice Śląskiej: Obiektyw 60+ , Przestrzeń VR z perspektywą 60+, Mebel senioralny w Leonardo LAB, Centrum kontroli osoby starszej w Leonardo Lab oraz Robo-asystent jako element wyposażenia centrum kontroli osoby starszej. Są to projekty interdyscyplinarne angażujące do współpracy architektów, informatyków, bioinżynierów, psychogeriatrów..
  • Wycieczkę do Melle w Niemczech oraz udział w wydarzeniu Awards ceremony + exhibition of the Design that Educates Awards 2019 i w warsztatach na temat architektury parametrycznej.
  • Udział w konkursach międzynarodowych, w których celem powstałych projektów było promowanie architektury dostępnej. Studenci z Koła Naukowego LAB 60+ tworzyli projekty na takie konkursy jak: The City Link oraz 24h competition lightshadow.
  • Udział w warsztatach organizowanych w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Ziemięcicach, których celem było stworzenie projektu koncepcyjnego strefy wodnej oraz placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Również w tym roku odbyły się warsztaty w Centrum Alzheimera w Warszawie.
  • Udział w warsztatach Innohub : senior (w) przyszłości organizowanego przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studentki Koła Naukowego LAB 60+ zdobyły główną nagrodę za projekt biżuterii uniwersalnej.
  • Udział w konferencjach naukowych oraz wydarzeniach, np. XI Ogólnopolskie Seminarium Naukowe Studentów Architektury ŁódźuLike, V Forum Green Smart City, Śląski Festiwal Nauki, DREAM Silesia, VII Ogólnopolska Konferencja Arch-Eco, Element Urban Talks

Pytania i prosimy kierować na maila :

kolonaukowelab60plus@gmail.com


Studenckie Koło Naukowe „Silesian Proptech”

  • Budzenie zainteresowań naukowych studentów tematyką wykorzystywania nowych technologii w miastach, budynkach i projektowaniu 
  • Prowadzenie badań naukowych 
  • Integracja środowiska akademickiego 
  • Popularyzacja indywidualnych osiągnięć członków Koła 
  • Współpraca z jednostkami edukacyjnymi, społecznymi, podmiotami biznesowymi,  
  • Prowadzenie projektów międzywydziałowych i międzyjednostkowych, popularyzacja podejścia interdyscyplinarnego  

Osiągnięcia

- Wygrana w Hackatonie Smart City CODE:ME

- publikacja w SN Computer Science: “Design and Modeling of Intelligent Building Office and Thermal Comfort Based on Probabilistic Neural Network”

- organizacja warsztatów z:

+ druku 3D

+ wirtualnej rzeczywistości

+ projektowania gier komputerowych

+ projektowania parametrycznego

+ zarządzania projektami i biznesowe

- pomoc w organizacji DreamSilesia2022

- współpraca z PBL i utworzenie mobilnego stanowiska badawczego do pomiarów warunków fizycznych w trybie ciągłym

Opiekun koła

Dr hab. inż. arch. Michał Sitek, prof. PŚ
michal.sitek@polsl.pl

Studenckie Koło Naukowe Historii Architektury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego 

  • poszerzanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań naukowych związanych z historią architektury oraz ochroną dziedzictwa kulturowego
  • zdobywanie umiejętności praktycznych oraz wykonywanie prac badawczych o dziedzictwie kulturowym
  • współpraca z innymi placówkami naukowymi, fundacjami, stowarzyszeniami na terenie kraju i za granicą
  • podkreślenie wagi zabytków architektury w kulturze i sztuce
  • prowadzenie analiz struktury, genezy i historycznej funkcji obiektów architektonicznych należących do tzw. kanonu dzieł architektury powszechnej

Osiagnięcia

  • Coroczne Międzynarodowe Warsztaty architektury drewnianej i przysłupowej w Seifhennersdorf , partnerzy WA TU Drezno, Niemcy (2016 – 2022)
  • Badania terenowe w Giebułtowie dotyczące jednego z najstarszych domów przysłupowych w Polsce tzw. Domu Tetzela, Giebułtów nr 134, w dniach 17-21.05.2021 "Dom Tetzela" w Giebułtowie Utworzenie polsko-niemieckiego miejsca spotkań w historycznym domu przysłupowym. Dokumentacja projektu. ISBN 978-83-964095-0-8, Giebułtów 2022, str. 49-69
  • Ghost Village Revival 1 – badania i projekt rewitalizacji wsi Wigancice Żytawskie na terenie Górnych Łużyc (2020 – 2021) w ramach projektu PBL
  • Ghost Village Revival 2 - „Badania konserwatorskie i koncepcja konserwacji i adaptacji zabytkowego zespołu zabudowy zagrodowej we wsi łużyckiej Wigancicie - Visnowa na pograniczu polsko-czesko-niemieckim (2020-2021) w ramach projektu PBL
  • "Obraz i funkcja przestrzeni publicznej centrum Wisły: diagnoza problemów i poszukiwanie rozwiązań modelowych" - warsztaty projektowo-badawcze studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, 21- 26.02.2019, Wisła. Współpraca przy organizacji: SKN "iKawa"
  • “Wytyczne do projektu rewitalizacji obszaru wylotu Głębokiej Sztolni Fryderyk”
    - studium badawczo-koncepcyjne opracowane przez Członków Koła pod opieką merytoryczną dr hab. inż. arch., prof. PŚ Magdaleny Żmudzińskiej-Nowak dla Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Termin realizacji opracowania: 1.09.2019 r. - 8.01.2020 r.
  • “Architectural and Cultural Heritage of Silesia: Searching for a Common Language” - organizacja międzynarodowej szkoły letniej, 22-31 lipiec 2019 r., Gliwice. Opiekun merytoryczny: dr hab. inż. arch., prof. PŚ Magdalena Żmudzińska-Nowak, dr inż. arch. Jerzy Wojewódka.
  • Pre-Industriada – warsztaty dawnych rzemiosł - pokaz dawnych sposobów ciesielskich oraz instruktaż wyplatania rygla metodą wsuwek gliniano-słomianych budowlanych na terenie Muzeum Etnograficznego w Chorzowie (2018)

Opieka

Prof. dr hab. inż. arch. Magdalena Żmudzińska-Nowak 

Magdalena.zmudzinska-nowak@polsl.pl  

Dr inż. arch. Elżbieta Rdzawska-Augustin  

elzbieta.rdzawska-augustin@polsl.pl   


Studenckie Koło Naukowe eko_SYSTEM

Jesteśmy nowym kołem naukowym zajmującym się tematem zmian klimatycznych oraz ich konsekwencji w projektowaniu architektonicznym i urbanistycznym. Jaki jest nasz cel? - budowanie świadomości wpływu architektury na klimat, - pobudzanie do działania na rzecz klimatu, - szerzenie wiedzy z zakresu architektury ekologicznej, - propagowanie ekologicznego trybu życia związanego z ograniczeniem śladu węglowego oraz odpadów Hasło przewodnie eco_SYSTEMU to architektura, klimat, ludzie. Jeśli denerwuje Cię bezczynne czekanie na kryzys klimatyczny oraz zależy Ci na przyszłości tej planety, napisz do nas i działaj z nami!

 

facebook: https://www.facebook.com/polslecosystem

Opiekun koła

Dr hab. inż. arch. Agata Twardoch 

agata.twardoch@polsl.pl   


Studenckie Koło Naukowe „SpaceDesign PolSl SPSA”

  • zrzeszenie studentów zainteresowanych sektorem kosmicznym
  • rozbudzanie zainteresowań naukowych w środowisku studenckim, młodzieży i dorosłych,
  • upowszechnianie oraz komunikowanie efektów pracy naukowej
  • współudział, inicjowanie i koordynowanie działań mających na celu upowszechnianie i popularyzację szeroko pojętej nauki
  • poszerzanie wiedzy i organizacja interdyscyplinarnych projektów badawczych związanych z tematyką sektora kosmicznego
  • organizacja i udział w konferencjach, szkoleniach, pokazach, odczytach, dyskusjach, seminariach, warsztatach naukowych itp.

Osiagnięcia

Współpraca z habitatem kosmicznym LunAres, wycieczka 2022

Udział członków koła w misji kosmicznej Syrius w LunAres edycja 2021, edycja 2022

Udział w projekcie badawczym APA Misja MARS 2022-2023 –badania przedprojektowe, program i tworzenie koncepcji

Projekty PBL (Project Based Learning) dotyczące ergonomii kosmicznej. Projekty odbywały się w ramach współpracy międzywydziałowej - na Wydziale Architektury oraz Wydziale Mechanicznym-Technologiczym. Tematy obejmują projekt urządzenia do symulacji zmniejszonej grawitacji (Mars, Księżyc) w celu wykonywania badań w zakresie architektury kosmicznej oraz projekt wybranych elementów wyposażenia hoteli kosmicznych/baz kosmicznych (Księżyc, Mars) do testowania w symulowanej, zmniejszonej grawitacji.

Opiekun koła

Dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, prof. PŚ 

klaudiusz.fross@polsl.pl  


Studenckie Koło Naukowe „URBAN MODEL” 

www.urbanmodel.org  

  • tworzenie modeli trójwymiarowych i rzeczywistych na potrzeby architektury, urbanistyki, planowania przestrzennego oraz wszystkich dziedzin związanych z analizowaniem przestrzeni zurbanizowanych, a także budynków 
  • Łączenie projektowania z nauką - zastosowanie dronów, drukarek 3D i modeli w rzeczywistości rozszerzonej w projektowaniu i w nauce 
  • analiza oraz badanie istniejących układów urbanistycznych, w tym mieszkaniowych - tworzenie modeli zespołów urbanistycznych i mieszkaniowych związanych z intensyfikacją tej zabudowy - wykorzystywanie modeli do realizacji badań, warsztatów oraz szkoleń  
  • poszerzanie wiedzy w zakresie czynników charakteryzujących zespoły urbanistyczne, w tym mieszkaniowe 

Osiągnięcia

Udział w Nocy Naukowców 10.2022 - warsztaty pt. Gra w osiedle 

Opiekun koła

Dr hab. inż. arch. Tomasz Bradecki, prof. PŚ

 

tomasz.bradecki@polsl.pl  

Studenckie Koło Naukowe „Universal Design” 

https://www.facebook.com/skn.universal.design/about 

  • poszerzanie wiedzy i umiejętności studentów w zakresie projektowania uniwersalnego 
  • budzenie zainteresowań naukowych wśród studentów 
  • pomoc w kształceniu i rozwój form kształcenia 
  • popularyzacja wiedzy o projektowaniu uniwersalnym 
  • promowanie idei współpracy i porozumienia oraz rozwijanie kontaktów między studentami polskich i zagranicznych ośrodków akademickich 
  • integracja środowiska studenckiego na poziomie Wydziału Architektury 
  • promowanie WA POLSL; wdrażanie studentów do pracy naukowej i badawczej 
  • przygotowania przyszłej kadry pracowników naukowych  
  • projektowanie nastawione na rozwiązywanie problemów społecznych  

Osiagnięcia

Coroczne Warsztaty w Centrum Alzheimera w Warszawie (od 2021 r.)  

Wystąpienie podczas Multikonferencji Dream Silesia 2022 

Udział w pracy naukowo-badawczej nr 314/RAR5/RR4/2021, dot. przeprowadzenia audytu oraz opracowania wytycznych dostępności architektonicznej w budynkach Urzędu Miasta Katowice w okresie od 06-09.2021 r.  

Śląski Festiwal Nauki w Katowicach 2021: wykłady pt. DOSTĘPNY DESIGN czyli meble miejskie i elementy małej architektury dla wszystkich, VR W PERSPEKTYWIE 60+  

Organizacja Dni Młodego Architekta, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, 4.11.2021 r. 

Współpraca z Urzędem Miasta Racibórz przy projekcie wnętrz zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego, 2021 r. 

Udział w konkursie KLASA BEZ BARIER, organizacja: Politechnika Wrocławska, II nagroda i wyróżnienie, czerwiec 2022 r. 

Współorganizacja II Edycji Konferencji Naukowej dla Dzieci i Młodzieży “Żeby żyć bezpiecznie i mieszkać wygodnie”, Politechnika Śląska, 31.05.2022 r

Opiekun

Dr hab. Inż. arch. Katarzyna Ujma-Wąsowicz, prof. PŚl 

Katarzyna.ujma-wasowicz@polsl.pl 

Dr inż. arch. Iwona Benek 

Iwona.benek@polsl.pl 

skn.universaldesign@gmail.com 

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie