A A+ A++
photo
Autor: Mirosław Rogula Publikacja: 25.05.2021 Aktualizacja: 08.07.2021

Wygrana w ogólnopolskim Hackatonie Smart City

nowego koła naukowego Wydziału Architektury

 

Na naszym wydziale tworzy się nowe koło naukowe skupione wokół technologii i innowacji w architekturze: „Silesian Proptech”. Pomimo wciąż trwającej rekrutacji i planowanym, oficjalnym starcie w październiku, członkowie już teraz aktywnie podejmują się innowacyjnych inicjatyw i projektów. 

Podobnie było w ubiegły weekend, gdzie zwyciężyli w dwu i półdniowym Hackatonie Smart City, organizowanym przez projekt „This is SMART!” Oraz Fundację CODE:ME.

Zadaniem było zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania dla miasta przyszłości, realizującym jedno z czterech wyzwań: „Przypadkowość kontaktów”, „Nowa jakość żywności”, „Elektrosmog”, „Natężenie ruchu aut”.* 

Zespół koła Silesian Proptech stworzyli w ciągu dwóch warsztatowo-hackatonowych dni koncepcję autonomicznych punktów wynajmowania sprzętu na minuty. Tworząc koncepcję małej architektury, aplikację web-mobile oraz landing page informacyjny z dostosowaniem do realiów miejskich i modelem biznesowym. 

 

W skład zespołu wchodzili studenci Wydziału Architektury: inż. arch. Daniel Boba, inż. arch. Martyna Chylińska, inż. arch. Kamil Wójcik, absolwent mgr inż. arch. Tomasz Bijok oraz gościnnie programista Michał Walewski. 

 

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z prezentacji (prezentacja Silesian Proptech rozpoczyna się w 29min. 30sek.)

https://fb.watch/5Hkqrw-hqn/

Oraz slajdów prezentacji projektu:

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQiSFxWXJo2UMtIBPAEVTEMeA1DsA-iSzzZiG_QXRrvtYnIAPEvgjA_7hy_ZqobXm__MhzWiq2R-t3a/pub?start=false&loop=false&delayms=3000

 

Natomiast zainteresowanych nowymi technologiami w architekturze, czyli: Inteligentne budynki, Smart City, IoT, Proptech, architektura w grach lub architektura kosmiczna, zapraszamy do dołączenia do tworzącego się koła Silesian Proptech. Po więcej informacji możecie zgłosić się do mgr inż. arch. Tomasza Bijoka (tombijok@gmail.com) lub na wydziale: dr hab. inż. arch. Michał Sitek. 

 

 

*Wyzwania pochodzą z shitfcards stworzonych w ramach raportu “Gdańsk przyszłości” : http://obserwatorium.ikm.gda.pl/projekty/gdansk-przyszlosci/

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Regaty Smoczych Łodzi

Mirosław Rogula
2025-05-23 08:01:20
2025-05-23 08:06:25
23.05.2025
photo

Godziny rektorskie w dniu 22 maja 2025 roku od 10:30 do 13:00

Mirosław Rogula
2025-05-21 08:01:00
2025-05-21 08:02:14
21.05.2025
photo

NABÓR STUDENTÓW KIERUNKU ARCHITEKTURA NA WYJAZDY NA PRAKTYKI W PROGRAMIE ERASMUS+

Mirosław Rogula
2025-05-19 13:36:00
2025-05-19 13:41:53
19.05.2025
photo

Tygodniowy wyjazd w ramach programu ERASMUS+

Mirosław Rogula
2025-05-14 13:06:08
2025-05-14 13:13:45
14.05.2025

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie