Start - Aktualnosci
Autor: System Publikacja: 08.04.2017
Spotkanie z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach
Pod koniec marca w Rektoracie Politechniki Śląskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
W spotkaniu ze strony Politechniki Śląskiej uczestniczyli rektor prof. Arkadiusz Mężyk, a także prorektorzy: prof. Janusz Kotowicz, prof. Bogusław Łazarz, prof. Marek Pawełczyk oraz dr hab. inż. Tomasz Trawiński, a także dziekani lub prodziekani większości wydziałów naszej uczelni. Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach reprezentowali: prezes Tadeusz Donocik, wiceprezes Tomasz Zjawiony oraz dyrektor ds. strategii i przedsięwzięć kluczowych prokurent Bogusława Bartoszek.
Wizyta przedstawicieli RIG składała się z dwóch części. Podczas pierwszej Kolegium Rektorskie spotkało się z prezesami RIG, natomiast w drugiej części do rozmów dołączyli dziekani i prodziekani. Przedstawili oni oferty wydziałów w zakresie dydaktyki, realizowanych projektów, a także zaprezentowali osiągnięcia kół naukowych.
Na spotkaniu omawiany był także temat udziału Politechniki Śląskiej jako współorganizatora w VII Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który pod hasłem „Uwolnić biznes” odbędzie się w październiku na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Politechnika Śląska miałaby poprowadzić panele dyskusyjne, związane z systemem kształcenia dualnego, a także brać udział w dyskusji dotyczącej wymagań współczesnego rynku pracy.
Omawiana była także koncepcja zaprezentowania swoich osiągnięć przez wydziały i koła naukowe politechniki na tzw. „wyspach wiedzy” podczas targów Biznes Expo, organizowanych przy okazji kongresu.
Do tej pory w kongresie udział wzięło blisko 25 tysięcy osób pochodzących z różnych środowisk zawodowych. Podczas imprezy jest okazja do spotkań z ekspertami, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów. Kongres daje okazję do zaprezentowania się w roli eksperta, a także doradcy, służącego innym swoją wiedzą i doświadczeniem.
Aktualności
Pokaż wszystkie
Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to pierwsza metropolia w Polsce składająca się z 41 miast i gmin, w których mieszka 2,3 mln mieszkańców.
Współpraca:
Katowice to miasto na prawach powiatu, w którym znajduje się siedziba władz województwa śląskiego oraz dwa wydziały Politechniki Śląskiej.
Współpraca:
APA Group to przedsiębiorstwo, które jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami.
Współpraca:
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA to strefa obejmująca grunty w 40 gminach województwa śląskiego, małopolskiego i opolskiego


