Start - Aktualności
Student Fizyki Technicznej zwycięzcą konkursu "Mój Pomysł na Biznes"
Znamy zwycięzców XX edycji konkursu „Mój Pomysł na Biznes”. W tym roku jury nagrodziło 12 projektów.
Konkurs rozstrzygnięto 11 marca 2024 roku, podczas Inżynierskich Targów Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności. Jego celem jest nagradzanie innowacyjnych projektów studenckich i promowanie przedsiębiorczości w środowisku akademickim Politechniki Śląskiej.
Do XX edycji konkursu zgłosiło się 50 osób. Do drugiego etapu pozytywnie zaopiniowano 20 pomysłów na biznes. Jury postanowiło nagrodzić 12. – Pomysły, które zostały nagrodzone opierają się o zrównoważone technologie, kreują nowe, innowacyjne produkty i usługi, a w fazie realizacji będą zapewniać tworzenie nowych miejsc pracy. Przedsiębiorstwa, które za sprawą konkursu zaistniały na rynku, wpływają dziś na wzrost konkurencyjności i atrakcyjności inwestycyjnej całego regionu, a ponadto ich działania umożliwiają społeczeństwu dostęp do nowoczesnych technologii – powiedziała Aleksandra Mateja - Kochańczyk, doradca ds. przedsiębiorczości w Biurze Karier Studenckich Politechniki Śląskiej.
Tegorocznym zwycięzcą konkursu został student Fizyki Technicznej z Instytutu Fizyki Politechniki Śląskiej – Dawid Dragon z pomysłem pn. EPOS - projektowanie, produkowanie i montaż systemów służących poprawie wydajności instalacji fotowoltaicznych. Laureat został również nagrodzony przez firmę Engie Sp z o.o.
– Zaprojektowałem instalację, która zwiększa produktywność paneli fotowoltaicznych w godzinach porannych i wieczornych. Wtedy słońce pada na panele pod ostrym kątem, co zmniejsza ich efektywność. Pomysł na to urządzenie chodził mi po głowie już od dłuższego czasu. Gdy dowiedziałem się o tym konkursie stwierdziłem, że to właśnie ten moment, aby go urealnić – powiedział laureat.
Aktualności
Pokaż wszystkieWięcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieInvestigation of non-toxic dye-sensitized solar cell materials for circular design approaches - seminarium w trybie zdalnym.
Seminarium naukowe IF - Dr. Adrian Cernescu - Nanoscale optical and correlative characterization of nanomaterials using s-SNOM technology
Otwarcie wystawy: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Wystawa: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Mit o kierunku wirowania wody w misce po obu stronach równika. Siła Coriolisa, czyli od geografii do fizyki i z powrotem