Start - Wydarzenia
Konferencja „Analizy wielowskaźnikowe w paleorekonstrukcjach”
Tematem przewodnim XII Sesji Paleolimnologicznej organizowanej w marcu 2022 przez Instytut Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktyczne Politechniki Śląskiej będą multidyscyplinarne badania czwartorzędowych osadów jeziornych i torfowiskowych, których sedymentacja i sedentacja zachodziły w zróżnicowanych genetycznie i wiekowo zbiornikach akumulacji biogenicznej. Zakres tematyczny sesji obejmował będzie analizy zmian klimatycznych i antropogenicznych, w tym industrialnych, zapisanych w środowiskach sedymentacyjnych oraz powiązanie wyników datowania osadów z innymi analizami –geochemicznymi, geofizycznymi i izotopowymi. Kontynuując tradycję poprzednich sesji, duży nacisk położony zostanie na przedstawienie zagadnień metodycznych różnorodnych metod: fito i zoologicznych, geo- i biochemicznych, geologicznych i fizycznych wykorzystywanych przy rekonstrukcjach i odtwarzaniu warunków rozwoju ekosystemów jeziorno-torfowiskowych oraz powiązanych zmian środowiskowych i klimatycznych.
Więcej informacji o ostatniej edycji organizowanej w trybie kontaktowym.
Wszelkie pytania proszę kierować do
dr. hab. inż. Jarosława Sikorskiego, prof. PŚ
Sponsorzy XII Sesji Paleolimnologicznej:
IRTECH Sp. z o.o. |
Firma CZYLOK |
CANBERRA PACKARD Sp. z o.o. |
Wydarzenia
Pokaż wszystkieInvestigation of non-toxic dye-sensitized solar cell materials for circular design approaches - seminarium w trybie zdalnym.
Seminarium naukowe IF - Dr. Adrian Cernescu - Nanoscale optical and correlative characterization of nanomaterials using s-SNOM technology
Otwarcie wystawy: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Wystawa: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Mit o kierunku wirowania wody w misce po obu stronach równika. Siła Coriolisa, czyli od geografii do fizyki i z powrotem