Start - Aktualności
Konkurs fizyczny młody Einstein dla uczniów szkół ponadpodstawowych
Drodzy Uczniowie szkół ponadpodstawowych!
Jeśli interesuje Was nauka i fizyka w ujęciu praktycznym oraz lubicie działać, eksperymentować i twórczo myśleć - nasz konkurs jest właśnie dla Was!
Jeśli chcecie wziąć udział w naszym konkursie przygotujcie w domu lub w szkole pracę konkursową z zakresu fizyki lub z pogranicza fizyki i innych dziedzin. Praca konkursowa może być przygotowana w formie modelu, makiety, doświadczenia, pokazu, eksperymentu, urządzenia elektrycznego, urządzenia mechanicznego, projektu badawczego lub kombinacji tych elementów. Temat zależy wyłącznie od Was a jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia!
Na zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia. Finał konkursu odbędzie się 24 kwietnia online. Na finalistów oraz laureatów czekają nagrody ufundowane przez naszych sponsorów! Przewidujemy nagrodę specjalną, sponsorowaną przez firmę DTiQ w kategorii: „Smart Analytics: najlepsza integracja danych z wielu źródeł”. W tym roku Laureaci konkursu otrzymują również 30 pkt w procesie rekrutacji na nasz kierunek Fizyka Techniczna!
Szczegóły znajdziecie w Regulaminie oraz dokumentach dostępnych poniżej.
Wszelkie pytania kierujcie na adres: fizyka.techniczna@polsl.pl
Do zobaczenia na konkursie!
Do pobrania:
Regulamin konkursu Młody Einstein 2024 (pdf)
Załącznik nr 1 Oświadczenie osoby niepełnoletnie (docx)
Załącznik nr 2 Oświadczenie osoby pełnoletniej (docx)
Załącznik nr 3 Oświadczenie dla opiekuna (nauczyciela) (docx)
Załącznik nr 4 - Formularz zgłoszeniowy (docx)
Aktualności
Pokaż wszystkieWięcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieInvestigation of non-toxic dye-sensitized solar cell materials for circular design approaches - seminarium w trybie zdalnym.
Seminarium naukowe IF - Dr. Adrian Cernescu - Nanoscale optical and correlative characterization of nanomaterials using s-SNOM technology
Otwarcie wystawy: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Wystawa: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Mit o kierunku wirowania wody w misce po obu stronach równika. Siła Coriolisa, czyli od geografii do fizyki i z powrotem