Start - Aktualnosci

Zaproszenie do konkursu na artykuł naukowy pt.: „Debiut naukowy 2021”
Dziesiątą edycję projektu organizują:
Biura prof. dr hab. inż. Jerzego Buzka - Posła do Parlamentu Europejskiego,
& Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej,
& Instytut Studiów Społecznych PWSZ w Raciborzu,
& Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju.
Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie zadebiutowania w publikacji o profilu naukowym, w tym: w monografii, w czasopiśmie naukowym, w recenzowanym sprawozdaniu z międzynarodowej konferencji naukowej, oraz wystąpienie podczas międzynarodowej konferencji naukowej, przedstawiając recenzowane wystąpienie.
Termin nadesłania prac: 17 stycznia 2021 roku,
Termin rozstrzygnięcia: 23 lutego 2021 roku.
1. Projekt ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy studenci studiów I, II i III stopnia, oraz absolwenci nie posiadający tytułu naukowego – doktora.
2. Każdy uczestnik może przysłać własny artykuł, w którym przedstawi swój pogląd, pomysł, punkt widzenia, o dowolnej tematyce i profilu, pod warunkiem, że będzie się odnosił do pojęcia „zrównoważonego rozwoju” lub/i "Europejskiego Zielonego ładu".
Artykuł powinien mieć charakter naukowy i zawierać w sobie nurt/aspekt innowacyjny.
3. Artykuły po przejściu procesu recenzowania zostaną opublikowane: w zeszytach naukowych, w czasopismach naukowych czy w recenzowanych materiałach z konferencji międzynarodowej lub jako rozdział w monografii. O zakwalifikowaniu artykułu do odpowiedniej publikacji zdecydują organizatorzy i Rada Naukowa.
4. Artykuł oraz kartę zgłoszenia należy przesłać w wersji elektronicznej (plik Word i PDF) na adres hk@buzek.pl, a także jeden egzemplarz w wersji papierowej.
5. Do prac należy dołączyć wypełnioną załączoną kartę zgłoszenia. Prace bez karty zgłoszenia nie będą opiniowane ani oceniane przez recenzentów.
6. Prace pozostają do dyspozycji organizatora i nie podlegają zwrotowi.
7. Prace/artykuły należy przesłać lub dostarczyć na adres: Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka, 40-097 Katowice, ul. 3 Maja 17/3, z dopiskiem „Debiut naukowy 2019” oraz na adres e-mail hk@buzek.pl .
8. Ostateczny termin dostarczenia prac upływa: 17 stycznia 2021 r.
9. Weryfikacji, oceny prac i podziału nagród dokona zespół powołany przez organizatora, który przekaże wyniki swojej pracy do zatwierdzenia Radzie Naukowej z prof. dr hab. inż. Jerzym Buzkiem na czele.
10. Autor/ka najciekawszej pracy – zostanie zaproszony/a do odwiedzenia Parlamentu Europejskiego przez prof. Jerzego Buzka. Ponadto przyznane zostaną wyróżnienia, w tym: studentowi/ce będącymi jeszcze przed zdobyciem tytułu licencjata, studentowi/ce nie posiadających tytułu magistra, również przewidywane jest wyróżnienie dla doktoranta, a także wręczone zostanie wyróżnienie specjalne za pracę zespołową.
11. Wstępne wyniki konkursu zostaną ogłoszone po 23 lutego 2021 roku, m. in. na stronie internetowej http://www.debiut.buzek.pl i www.buzek.pl
12. Autorzy prac zostają zaproszeni do prezentacji swojego recenzowanego artykułu, podczas międzynarodowej konferencji naukowej, która odbędzie się z udziałem specjalnych gości, recenzentów i Rady Naukowej w 2021 roku. O terminie uczestnicy zostaną powiadomieni drogą mailową lub pocztą.
13. Uczestnictwo w niniejszym projekcie jest równoznaczne z akceptacją przez autorów wszystkich postanowień niniejszego regulaminu.
14. Biuro organizacyjne:
Dr Henryk A. Kretek – Przewodniczący - (Biuro Posła do PE prof. Jerzego Buzka, oraz PWSZ w Raciborzu) tel. (+48) 609 771 772; hk@buzek.pl,
Dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. nzw. w Pol. Śl., Kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych)
tel: 32-277-73-23, roz2@polsl.pl, aleksandra.kuzior@polsl.pl,
Karta zgłoszenia:
Karta zgłoszenia:
Nazwisko i imię:
Data urodzenia:
Adres zamieszkania lub adres do korespondencji:
Nazwa uczelni lub szkoły, rok studiów, kierunek, tytuł [lic. lub mgr] itp.
Telefon kom.:
Adres E-mail:
Notka biograficzna o autorze (w 3. osobie).
[do 500 znaków]
Tytuł artykułu / pracy:
Streszczenie artykułu – do 1000 znaków:
Słowa kluczowe w języku polskim - do 5 pojęć
Tytuł artykułu / pracy w języku angielskim
Streszczenie artykułu w języku angielskim (abstrakt)–do 1000 znaków:
Słowa kluczowe w języku angielskim (keywords ) - do 5 pojęć
Potwierdzenie uczestnictwa w konkursie oraz oświadczenie opatrzone własnoręcznym podpisem:
Oświadczam, że jestem autorem zgłoszonej pracy i ponoszę wyłączną odpowiedzialność za zawarte w niej dane i informacje.
………………………………………………
Własnoręczny – czytelny podpis
Standardy edytorskie:
Artykuły można przysyłać w językach: polskim lub angielskim.
Czcionka: Times New Roman 12, interlinia 1,5; marginesy: 2,5 cm
Objętość ok. 10 stron (to około 20 000 znaków), przypisy u dołu strony, a bibliografia na końcu.
Ponadto na stronie http://www.debiut.buzek.pl/zgloszenia/ w specjalnej zakładce załączamy formatkę czyli zasady redagowania tekstów i tamże standardy niezbędne do prawidłowego tworzenia przypisów i bibliografii.
Aktualności
Pokaż wszystkie













Więcej aktualności Mniej aktualności
Współpraca:

Polska Grupa Górnicza S.A. jest największym producentem węgla kamiennego w Unii Europejskiej. Spółka dostarcza węgiel do krajowych odbiorców w sektorze energetyki i ciepłownictwa, a także odbiorców indywidualnych na potrzeby gospodarstw domowych. Jej potencjał produkcyjny jest kluczowym czynnikiem bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Współpraca:

Grupa Kapitałowa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard w Unii Europejskiej i jednym z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali. Produkcja i sprzedaż węgla koksowego oraz produkcja, sprzedaż koksu i węglopochodnych stanowią podstawową działalność Grupy JSW.
Współpraca:

Południowy Koncern Węglowy jest jednym z kluczowych producentów węgla energetycznego w Polsce. Skupia trzy zakłady górnicze w zachodniej Małopolsce oraz wschodniej części województwa śląskiego: ZG Sobieski w Jaworznie, ZG Brzeszcze w Brzeszczach oraz ZG Janina w Libiążu. Głównymi odbiorcami węgla produkowanego w trzech zakładach górniczych są sektor gospodarstw domowych oraz energetyka zawodowa i ciepłownictwo.
Współpraca:

KOMAG jest partnerem naukowo-badawczym podnoszącym efektywność, jakość i bezpieczeństwo kluczowych procesów gospodarczych klientów.
Współpraca:

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE – największego przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego w Polsce. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej. W skład PGE GiEK wchodzi 7 oddziałów zlokalizowanych na terenie 5 województw. Centrala spółki znajduje się w Bełchatowie.
Współpraca:

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG to firma specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji, informatyki, cyberbezpieczeństwa oraz Przemysłu 4.0. Łączymy najnowsze osiągnięcia naukowe z realnymi potrzebami biznesu, dostarczając technologie, które wspierają rozwój i cyfrową transformację przedsiębiorstw.
Współpraca:

WASKO jest jedną z największych firm technologicznych w Polsce, wdrażającą nowoczesne rozwiązania. Zapewnia wsparcie przedsiębiorstw i instytucji w procesie dostosowywania się do dynamicznych zmian rynkowych oraz wyzwań cyfrowej transformacji.
Współpraca:

DSI Underground specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży komponentów chemicznych oraz urządzeń do wytwarzania pianowych tworzyw sztucznych na bazie żywic mocznikowo-formaldehydowych. Produkty te znajdują zastosowanie w izolacji wyrobisk górniczych, wypełnianiu pustych przestrzeni oraz jako sztuczne podłoże dla roślin w rolnictwie. Z czasem oferta została rozszerzona o systemy poliuretanowe i organiczno-mineralne do konsolidacji i uszczelniania skał w górnictwie.
Współpraca:

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu to unikalna placówka poświęcona historii górnictwa. Obejmuje Kopalnię Guido i Sztolnię Królowa Luiza, oferujące podziemne trasy turystyczne. To jedna z najważniejszych atrakcji industrialnych Śląska.
Współpraca:

Vector Software Group to producent m.in. oprogramowania do projektowania w branżach architektonicznej, energetyki, GIS, geodezji, drogownictwa, elektryki czy wentylacyjnej. Tworzy również autorskie rozwiązania Software House.
Współpraca:

Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN prowadzi działalność naukową i badawczo-rozwojową w dyscyplinie: Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka dostarczając nauce i gospodarce nowoczesnych, ekonomicznych, ekologicznych i społecznych rozwiązań służących zrównoważonemu rozwojowi kraju i regionów w obszarze surowcowym i energetycznym.
Współpraca:

JSW IT SYSTEMS Sp. z o.o. zapewnia kompleksową obsługę informatyczną aktywnie działając w obszarze Przemysłu 4.0. Głównym Klientem jest Grupa Kapitałowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, dla której Spółka stanowi zaplecze informatyczne.
Współpraca:

Loxone umożliwia łatwą kontrolę i inteligentną automatyzację wszelkiego rodzaju projektów. Od inteligentnych domów, obiektów komercyjnych po specjalne zastosowania.
Współpraca:

Przedsiębiorstwo Usług Górniczych i Budowlanych - BUD sp. z o.o. jest generalnym wykonawcą kompleksowych robót górniczych na terenie LGOM w tym drążenie i przebudowa wyrobisk górniczych, budowa przenośników taśmowych, rozdzielni elektrycznych, wyrobisk funkcyjnych takich jak komory maszyn ciężkich wraz z wyposażeniem, komory rozładunku materiałów rafineryjnych / petrochemicznych, komory materiałów wybuchowych i inne.
Współpraca:

Deltaprime to firma specjalizująca się w monitoringu wizyjnym i systemach zabezpieczeń obiektów.
Współpraca:

2RHP sp. z o.o. jest twórcą innowacyjnego w skali światowej systemu ratowniczej łączności bezprzewodowej oraz opcjonalnie przewodowej RESYS, przeznaczonym do pracy w podziemnych zakładach górniczych, w tym w zakładach zagrożonych wybuchem metanu i/lub pyłu węglowego. RESYS zwiększa bezpieczeństwo w górnictwie.